Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl sok a hal az akváriumban?

Judysmith kérdése:

Túl sok a hal az akváriumban?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki! Tegnapi nap alkalmával vettem meg a halakat az akváriumba (54L). Guppi-molly-s akváriumot szerettem volna, de az eladóra hagyatkoztam a számok terén. Úgy gondolom még ma talán visszaveszi (a nőstényeket), mert szerintem túl sokat adott. 15 halat ajánlott, ezek a következők: 5 páncélosharcsa (azt mondta min. ennyi kell- korábban nekem csak 2 volt) 3 molly (1 hím, 2 nőstény), 6 guppi (2 hím, 4 nőstény), 1 algaevő. Szerintetek fenntartható ez az állapot? 3 hete indítottam be a rendszert, növények, szűrő, világítás, búvóhely van benne.

Köszönöm a tanácsokat!



2016. febr. 25. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sok, ráadásul a mollynak minimum 90-100 liter kéne. A páncélos tényleg rajhal, ebben igaza volt, de azoknak is nagyobb hely kéne.
2016. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, kár volt az eladóra hallgatni.

A molly 100 literbe, a pánclos 80 literbe való (bár a páncélos rajhal, ezért nagyon minimum 6 db kellene belőle, de felnőtt korukban rettenetesen leterhelnék a vizet és nem is éreznék jól magukat.

Ezek közül csak a guppi való 54 literbe. Az ivararányuk jó, már ha akarsz kicsiket, bár néhány generáció után már látszani is fog rajtuk a beltenyészet:(

Bárcsak előbb kérdeztél volna:(


Én a mollykat mindenképp visszavinném, bár szívem szerint csak a két hím guppit (ha akarnék kicsikkel bajlódni és nem bánnám a leromló állományt, akkor az összes guppit) tartanám meg, és inkább egy razbóra-rajt választanék melléjük (min. 8 db-ot) - bár ha megtartod a nőstényeket is, akkor nem kell bele semmi más, nemsokára úgyis túlszaporulatod lesz.

Akkor el kell döntened, mi legyen velük. Külön ivadéknevelő akváriumban felneveled és elajándékozod őket (próbálsz nekik jó helyet szerezni, hogy ne teknőseledelként végezzék) vagy a természetre bízod a dolgot, hogy szelektálódjanak az akváriumban (bár még így is megvan a veszélye, hogy túl sok nő majd fel)

2016. febr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Páncélosharcsából csak a törpe lenne jó, a mollynak és az algaevőnek meg egyértelműen kicsi ez az akvárium. Én 6 guppinál többet nem is tennék bele.
2016. febr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp bepróbálkoztam volna náluk ma, de így egyből nyitásra mentem. Visszafogadták őket :), a lány guppy-kat és a mollykat is, helyette jött 2 hím guppy. (Az algaevő, ha nagyobb lesz, tud majd menni egy nagyobb akváriumba, de a többit nem tudtam volna elhelyezni.) Tanulópénz, soha többé...
2016. febr. 25. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
a legfontosabb,h milyen a szűrésed? ha ilyen aqual el fan 1 , akkor még ennyi halat se fog elbírni.
2016. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem jó a 4-4 nembeli felállás a guppiknál.

1 hímre 3 nőstény, tehát: 2 hím+6 nőstény, vagy 8 hím.

A hímek udvarlása túlstesszeli a nőstényeket, ami betegségekhez vezet.

2016. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os: nem figyeltél arra, amit írt, visszavitte a nőstény guppikat, csak hímek vannak nála!
2016. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, igazad van. :)
2016. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak hímek. Köszi a további válaszokat. Olvastam most sokat a szűrésekről, meg pár vidi, hogy egy túlzsúfolt akváriumban is lehet egyensúlyt felállítani, de kezdőként inkább nem nyírom ki a halakat :). Most megyek haza magyarhonba, magyarul könnyebb lesz az eladót is kifaggatni, aki állítólag tényleg ért az akikhoz és nemcsak boltot vezet, mint most kiderült az itt kikapott boltban. Am egy sima Eheim Aquastar 54 szettet vettem, mivel szeretnék még bele növényt, ezért majd valahogy a világítást kéne pluszolni, de kb egy hónapja megy, és fejlődnek, úgyhogy valami kis fényigényűt keresek. Szerintetek bacopa meg iszapvirág jöhet?
2016. febr. 26. 07:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Eladót itthon se "faggass", max. arról, mi mennyibe kerül. Megint csak rosszul járnál.
2016. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!