Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen márkájú szűrőt ajánlaná...

Milyen márkájú szűrőt ajánlanátok 96 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Belső szűrővel meg lehetne oldani? Néztem az Eheim Aquaball 180-at illetve őket

[link]

Plattikat tervezek beletenni egy keveset illetve 2 darab mollyt esetlegesen.


2016. febr. 28. 15:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha muszáj a külső szűrő, amiből pedig a Tetra Ex 600 Plus-t néztem ki, akkor kötelezően kell vennem egy belső szűrőt is, hogy mozgassa a vizet az akváriumban? Mert ezt olvastam valahol. Vagy a vízmozgatást máshogy is meg lehet oldani?
2016. febr. 28. 15:21
 2/4 Aranyhalas ***** válasza:
Belső szűrőnek Aquel FAN 3 Plust ajánlok. Tudod levegőztetőnek és szűrőnek is használni!
2016. febr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Rajci ***** válasza:

Tények:

Biológiai szűrés minden akváriumba kell. Ezzel tudod a halak biológiai hulladékából származó, számukra mérgező anyagokat lebontani.

A fent említett Aqua El nem alkalmas biológiai szűrsére, csak akkor jó, ha veszel mellé külsőt is, de ha jó külsőt veszel nem kell belső.

A külső szűrő tökéletesen megmozgatja a vizet. Ha elég erőset veszel nem hogy belső szűrőre, de porlasztóra sem lesz szükséged.

Külső szűrő sok más szempontból is praktikus. Könnyebb tisztítani, nem foglal helyet az akváriumban stb.


Szubjektív vélemény:

Belső szűrőt nem használnék biológiai szűrésre, így az általad kinézett aquaballt sem. Egy alternatív megoldást nyújt de belső szűrő sosem fogja tudni hozni azt a szintet amit egy külső.


Az eheim márka egyébként nem rossz irány.

Ha ilyen kevés halat tervezel tartani benne, akkor elég egy EHEIM ECCO Pro 130-as: [link]


Vagy egyel olcsóbb az EHEIM 2211:

[link]


Ha több halat szeretnél a későbbiekben inkább ezeknél erősebbet vegyél.


Az előbbi picit drágább, de könnyebb tisztítani, csendesebb, energiatakarékosabb stb.

2016. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rajci ***** válasza:
Bocsánat a tetrás részt később olvastam. Erre a halmennyiségre az is tökéletes. Nagyjából ugyanazt tudja mint az általam javasolt EHEIM-ek, csendes, megbízható. És nem, nem kell mellé venni mást, jól meg fogja mozgatni a vizet.
2016. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!