Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényem van és mi a baja?

Milyen növényem van és mi a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hete vettem ezt a növényt, mert nagyon megtetszett. Sajnos nem tudom a nevét, és így az igényeit sem. Illetve elkezdett lukacsosodni a levele, mintha enné valami... DE semmi nem eszi. Nem volt élőlény mellette!


[link]


2016. márc. 3. 18:40
 1/5 Platypus ***** válasza:
Az a baja, hogy nem akváriumi növény. Ültesd ki cserépbe, mert víz alatt csak elpusztul.
2016. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rajci ***** válasza:

Ez a kép alapján nehéz belőni de szerintem Nyílgyökér (Maranta leuconeura):

[link]


Nem tartható víz alatt, de szerencsédre nem is mérgező így nem kell újraindítanod az aksit.

2016. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem így néz ki a növény. Tüzetesen megvizsgáltam a növényt, és biztos, hogy nem ugyanaz.

Elvileg akváriumi növénynek kell lennie, akvarista boltban vettem (ott is víz alatt volt természetesen), csak elfelejtettem a nevét.

2016. márc. 4. 20:08
 4/5 Platypus ***** válasza:
Van egy rossz hírem, rengeteg halas boltban árulnak víz alatt kutya közönséges szobanövényeket. Pár-hétig, hónapig szépek, aztán elrohadnak. Nem tudom pontosan micsoda a tiéd, nem a tipikus hamis vízinövények közé tartozik, de 100% hogy nem való akváriumba.
2016. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... nagyon el vagyok keseredve, hogy így átvágtak. Azért nem annyira olcsók ezek a növények, hogy még csak ne is akváriumit adjanak el!

Megtaláltam amúgy, hogy mi ez a növény.

Rumex sanguineus

ÉS persze, hogy egyáltalán nem akváriumi... Sajnos még nagyon kezdő vagyok az akvarisztika területén, így könnyen megvezetnek.

2016. márc. 5. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!