Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglöttek meg ezek a halak?

Miért döglöttek meg ezek a halak?

Figyelt kérdés
Vettem két olyan halat amihez levegőztető is kellett. Az egyik másnap délutánra megdöglött, hirtelen pár óra alatt legyengült. A másik haldoklik már több mint egy napja. Mitől vAn ez? Egy régi még mindig életben van, lassan már egy éve vettem. Ennek a két halnak mi baja lett? Komolyan mondom elment a kedvem a halaktol, nem is veszek többet.
2016. márc. 20. 09:54
1 2
 1/13 toma781 ***** válasza:
milyen halak, mekkora az akvárium, mekkora a hőmérséklete, hány hal?
2016. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet a régi haladhoz meg elem kellett. Abból, hogy hal nem sok derül ám ki. Eddig sem sok kedved lehetett, ha meg sem nevezed őket.
2016. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem tudom mi a nevük, furcsa nevük volt, nem tudtam megjegyezni. Kettő volt. a viz langyos, nem túl hideg. Nem is meleg. Az akvárium nem nagy.
2016. márc. 20. 11:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nulla utánaolvasással kezdtél neki az egésznek. Nem volt szűrő, se 3 hét üresjárat amik elengedhetetlenek a működő akváriumhoz. És még a halak faját sem tudtad, úgy vetted meg őket.
2016. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem tudtam hogy szűrő is kell.... de annak a hiányátol ilyen gyorsan megdögölhetnek?
2016. márc. 20. 12:28
 6/13 A kérdező kommentje:
de ami haldoklik az néha belilul. lilára szineződik. Ilyen lehet a szűrő hiánya miatt?
2016. márc. 20. 12:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Úristen...

Igen! A szűrő hiánya miatt puszgultak el.

Mérd le az akváriumot, aztán számold ki a térfogatatát, 1 dm3=1 liter.

Aztán válaszd ki, melyik hal számára megfelelő a minimum 30 literes akvárium.

Aztán a halak igényeinek megfeleleően vegyél egy nagy szűrőtérfogatú szűrőt, ami az akvárium 6-10 szeresét forgatva óránként.

Aztán 3 hét üresjárat. Néha 1-1 csilet kaját is tehetsz bele.

Aztán mehetnek a halak. Amiknek diszhal.infon utánaolvasol.

Persze, ha a halak igényei megkívánják fűtő és ehyéb dolgok is jelleme. A növényeknek meg fény.

A vásárolt halról meg küldj képet.

2016. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírásért. Telefonról vagyok, remélem azért érthető.
2016. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jó értem de mitől lilult be az amelyik haldoklik?
2016. márc. 20. 13:35
 10/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem a levegőztető dobozát amiben volt. Ez szűrő is egyben.
2016. márc. 20. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!