Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy sziámi harcoshal...

Szeretnék egy sziámi harcoshalat, viszont még soha sem tartottam halat. Mit kell tudni róluk? Egyáltalán a sziáimi harcoshal az való kezdőnek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy mekkora alapterületű akvárium kell neki, hogyan kell gondozni, mik az igényei, mivel kell etetni, szóval úgy mindenre.

2016. márc. 22. 12:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
60%

30 literes akvárium kell 1 hímnek ( pl 30x30x35). a legjobb a szivacsszűrő, mivel nem viseli jól az áramlást, tehát egy légpumpára kötött szivacsszűrőről van szó, nem motorosról.

gondozás: heti 20% vízcsere+ néhány havonta le lehet szívni a mulmot ha zavar a látványa.


Etetés: fagyasztott eleség tegye ki a fő táplálékot + jobb minőségű lemezes, granulált tápok ( pl sera, jbl, tetra)


Valami kis pilács nem árt még, ez akár lehet egy kis asztali lámpa is, ami alatt a jávai moha, gömbmoha megmarad, ja meg az anubias is.

2016. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. márc. 22. 13:04
 3/46 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen szivacsszűrő jó lenne?

2016. márc. 22. 13:13
 4/46 anonim ***** válasza:
6%
Nem igazán kezdőknek való, magas vízhőmérséklet kell.
2016. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Az olvastam,hogy a kezdőknek ez a legideálisabb hal.(:

Nekünk is van Bettánk 27 fok kell nekem tudomásom szerint.

Két fiú halat ne tegyél egybe mert bántani fogják egymást.(:

2016. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
A magas vízhőmérséklet miatt nem való kezdőknek?
2016. márc. 22. 13:30
 7/46 A kérdező kommentje:
Nem is akartam kettőt egybe tenni, nekem elég amúgy is egy :)
2016. márc. 22. 13:33
 8/46 A kérdező kommentje:

Ez a szett pl. jó lenne neki?

[link]

2016. márc. 22. 13:37
 9/46 Platypus ***** válasza:
100%
Teljesen jó hal kezdőknek. Szükséged lesz egy termosztátos vízmelegítőre, és a hőmérséklet letudva. Fontos még, hogy az akvárium le legyen fedve, mert nyeli a levegőt és megfázhat, ha hidegebb az akváriumnál. Szerintem érdemesebb kis motoros szűrőt választani, egy szépen növényesített akváriumban nem kell a túl nagy áramlás miatt aggódni. A légpumpás szűrők semmit sem segítenek a takarításban.
2016. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
13%

Az első, bocsi, de túl komplikálja...


Ez a hal, remek kezdőknek mert nem kell olyan magas szintű gondozás. Az én halam most lesz egy éves, soha nem volt vízkeringetője, melegítője, és csak a normál halkaját kapja, és tökre boldog meg jól elvan.


Vízcsepp az akváriumba kell neki, az akváriumnak egyáltalán nem kell nagynak lenni, feltéve, ha egyedül tartod, továbbá, az akváriumot hetente- kéthetente takarítsd és minden fendben lesz:)

2016. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!