Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumatrai hal elveszti a szinet?

Szumatrai hal elveszti a szinet?

Figyelt kérdés
Amikor belneztem az akvariumomba annyit lattam, hogy a szumim bujkal a levegozteto mogott, es teljesen olyan szine volt mint egy haldoklo halnak. A sarga alapszine megmaradt, de a fekete csikjai halvanyszurkek lettek. Nagyon aggodom erte. Tettem metilenkeket a vizbe, az nem arthat neki hatha valami gomba vagy nem tudom. Ugyanolyan a mozgasa, csak a szine ilyen. Ez mitol lehet? :c

2016. márc. 23. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem árthat neki?

Ha azt se tudnád mi bajod van, és a doki telenyomna antibiotikummal, aztán bedobnának egy pottyantós budiba, ahol ellep a szar, az nem ártana neked?


A szín elvesztése leginkább stressztől lehet. De ezalatt nem csak a hétköznapi értelemben vett stresszt értem, pl egy stabil, viszonylag rossz tartási körülmény, vagy betegség is stresszelheti.

Szóval sok oka lehet.

És elég durva, hogy ilyen hirtelen történt.

Nem volt valami hirtelen változás az akváriumban?


Esetleg ha írsz tartási körülményeket, lehet, hogy ki lehet szúrni a problémát.

2016. márc. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de sajnos ártottál a gyógyszerrel , mert még a szűrést is lenulláztad vele. azt veszem ki a szavaidból, h nem csapatba tartod. írd le, h mekkora akvároum, milyen szűrő, mennyi vizet cserélsz, mennyi halat tartasz, hány fokos a víz?
2016. márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

megvan a hiba :) valamiért leállt a levegőztetőm és csak nagyon gyengén működött

Egy egy kb. 60 literes akváriumban van

1 szumi

6 (fiatal kifejletlen) guppi

2 algaevő harcsa

2 pontylazac

1 aranysávos páncélos harcsa

2 labeo


mielőtt elkezdenétek szidni, hogy ekkora helyre nem szabadna 2 labeot, plsuz a szuminak is kellenének társak, elmondanám, hogy a 2 pontylazac, az egyik labeo és a szumi csak azért kerültek hozzám, mert az előző otthonukban elpusztultak volna. (Sötét helyen voltak, kicsi akváriumban, kevés levegőztetéssel, és a társaik már elpusztultak, ezért kerültek át hozzám). Tudom, hogy ez így nem a legjobb, de így is két akváriumot kell fenntartanom, mert a nemrég született ancistrus vadékokat csak nem tehettem be a szumi mellé.

A levegőztetőm elvileg egy 100 literes akváriumba is jó lenne, annyira erős, de néha meggyengül. (Rendszeresen takarítom.) Lehet eltömődött, vagy nem tudom. A lényeg, hogy a halak rendben vannak.

A metilénkék pedig mindenképp kellett, mert a kisebbik labeomnak szét van szakadva az uszonya, és így nem fog elfertőződni.

2016. márc. 25. 00:56
 4/9 A kérdező kommentje:

elnézést, az előző kommentet visszaolvasva, teljesen olyan mintha ideges lennék, vagy titeket támadnálak, elnézést nem úgy értettem :)

Szívesen fogadnám, ha adnátok pár tanácsot, mivel még elég sokat kell tanulnom :)

2016. márc. 25. 00:58
 5/9 anonim ***** válasza:
a levegő miatt pipál, nem veszti el tőle a színét. Vagy azért mert egyedül van és stresszes így nem fogja sokáig húzni. Vagy a vízzel van a gond. Milyen szűrésed van? Mennyi vizet cserélsz? Mikor nekem voltak neonjaim és szumijaim és kevesen maradtak akkor és nem akartam mrá venni belőlük akkor odaajándékoztam olyan helyre ahol jó helyük van... Neked is ezt kéne tenned, mert így viselkedik egy felelős állattartó.
2016. márc. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A szumi és a guppi nagyon rossz párosítás. Esetleg valami bánthatta és megilyedt valamitől. A szín elvesztése a rejtőzködés jele is egyben, nekem a viitorlásokkal szokott előfordulni mikor benyúlok az akváriumba.
2016. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs olyan ismerősöm, akinek lenne akváriuma, sőt több ember is adta már nekem a halait, hogy ő már nem akar akváriumot.

A felnőtt guppikat sosem bántotta, de az apróbb ivadékokat könyörtelenül megette a legelső éjszaka, amikor idekerült :/ (Azóta nem is szaporodnak a guppijaim) A többi hallal nincs baja, mindig a pontylazacokkal szokott lenni állandóan. Több szumit viszont nem szeretnék. Viszont észrevettem, hogy eléggé el van hízva :o Nagyon nagy a kasa, és eléggé rossz az egyensúlya, olyan dülöngélve úszik, és ha megáll, a teste sosem vízszintes, hanem a feje mindig lejjebb van. Lehetséges, hogy emiatt lett ilyen a színe? Azóta már egyszer vagy kétszer előfordult, hogy megint elvesztette a színét, de csak rövid időre, és utána megint kutya baja. A szűrőm teljesen jól működik, és általában havonta kitakarítom.

2016. márc. 31. 00:44
 8/9 anonim ***** válasza:
aaz hogy jól működik a szűrőd az 1 dolog, de lehet nem elég a szűrőtérfogata , a te halaidhoz akváriumodhoz, ha leírnád a típusát meg az hogy összesen hány halat tartasz akkor lehetne érdembe válaszolni... ÉN rossz vízminőségre tippelek, a szumik elég érzékenyek, általában ők adják fel a leghamarabb.
2016. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

a márkája AQUAEL, typ FAN2, és 12W-os

(bocsánat, ha rosszul írom, vagy helytelenül, nem értek hozzá)

2016. márc. 31. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!