Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyöngykavics, ill. homok...

Gyöngykavics, ill. homok aljzat alá szükséges valamilyen növényeknek való táptalajt rakni az akváriumba?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha talajszűrést használsz, akkor nem feltétlenül.
2016. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jól értelmezem, hogy ha csak sima kavics a talaj, akkor folyamatosan tápoldatozni kell a növényt, ha viszont van alatta táptalaj, akkor azzal elvan pár évig? Illetve a JBL Manado az táptalaj, vagy csak egy sima aljzat, ami a pluszban adagolt tápoldatot segít jobban felvenni a növényeknek? Kicsit elvesztem a témában...
2016. ápr. 5. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ milyen növényt szeretnél. az szép meg jó, h egy ideig tápozza a növényt, de idő után kimerül és utána elég macerás a talajcsere. akvaprasztoknak való akik időnként szétszedik az akvát akkor egyszerűbb a talajcsere. sztem totál felesleges.
2016. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:

Virágboltban vegyél táp rudakat, törd 1 centis darabokra. [link]


Én 20 literesbe tettem 3 kis rudat a gyökerek mellé, a talajba.


De nekem nem kavics talaj volt, hanem régebbi Pro soil, amiból már kifogyott a tápanyag. Ez pótolja. Jobb mint a JBL tápgolyók.

2016. ápr. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A JBL Manado csak fedőtalaj, amit a táptalajra szokás rakni. Alacsonyabb igényű növények akár tápozás nélkül is jól fejlődnek egy beállt akváriumban, ha megfelelő halmennyiség is van mellé. Vallisneria, Anubias, jávai moha, gömbmoha, Microsorum pteropus jól fejlődhet ilyen körülmények között.
2016. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!