Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vizet pár napja készítem...

A vizet pár napja készítem elő az akváriumban de mára ilyen átlátszós-fehéres hálós réteg lett a víz tetején, ez baj?

Figyelt kérdés

próbáljam ezt a réteget eltávolítani vagy ne?

A vizet úgy készítettem elő, hogy csapvízbe raktam algaírtó szert (az akvárium algás volt) és metilénkéket.


(Előtte ecettel mostam ár az aksit a vízkő miatt de azt sokszor átmostam vízzel utána)


2016. ápr. 12. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a csapvizet üvegekbe tedd le állni és a tetejét, dugóját jól csavard rá, így valószínű, hogy nem lesz olyan réteg. A vizet 1-2-3 napig hagyd állni !!

Remélem segítettem!

2016. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Üres akváriumról van szó, amiből kihaltak a halak, és most újra el akarod indítani? Mert ha igen, engedd le a vizet, vakard ki az algát belőle, a talajt dobd ki és kezd el teljesen elölről.
2016. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi van???


Most induló akvárium?


Öntsd ki belőle az összes szar algairtós meg begyógyszerezett vizet, mosd ki az akváriumot, szerezz hozzá egy megfelelő kapacitású szűrőt, aztán ess neki az olvasásnak.

[link]

[link]


Ha végeztél ezzel a 2 fejezettel, akkor tanultak alapján elkezdheted bejáratni az akváriumot.

2016. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Őszintén remélem, nem te követted el ezeket a hibákat ismét:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__7..


Mert ha igen, akkor azt azért nem árt tisztázni, hogy az akvarisztika nem az állatok módszeres kivégzéséről szól.

2016. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Agonoize ***** válasza:
Nincs szűröd az a problem meg metilénkék is felesleges volt így teljesen kezdheted előröl az egészet :S és olvass is ahogy előttem írták anélkül nem fog jól működni a rendszer és csak elpusztulnak a halaid.
2016. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
okés köszi! van szűrőm is am,biostartot ajánlottak az üzletben,akkor a kövi vízbe elég csak azt raknom?
2016. ápr. 12. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! Az üzletben nem szakértő akvarista van, hanem eladó, aki abból él, hogy elad, azaz mindent rádtukmál, amíg el nem fogy a pénzed. Ehelyett vehettél volna egy normális akvarisztika könyvet (pl. Horn-Zsilinszky és számos más, magyar szerzőtől is), amiből meg is értettél volna valamit.
2016. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elnézést,hogy most jövök rá,hogy az embereket kb. mindenhol átverik... utánanézek rendesen :)
2016. ápr. 12. 21:54
 9/11 elwera ***** válasza:

A metilinkék és az algagátló felesleges.

Sok kerti tóban olt már olyan probléma, hogy a jól működő kis tóba, ami algás volt, beleöntöttek alagátlót, 2-4 órán belül elkezdtek pipálni a halak és megfulladtak mind. Az algagátlótól oxigénhiányos lesz a víz. Néhány algagátlóra rá van írva az is, károsítja az élő szöveteket. Sajnos nem nagyon használ az algák ellen, viszont elég ártalmas cucc. Sőt, algásabb lesz tőle az akvárium később, 1 hét elteltével, hogyha a lebontó baktériumokat megöli.


Az akváriumba nem kell önteni semmit.

15 év akvarizálás közben egyszer sem használtam metilinkéket.


A csapvizet vödörbe kell engedni, tárolni 1-2 napig, aztán mehet az akváriumba. 24 óra elteltével kiszáll belőle a klór és akkor már lehet benne halakat tartani.


A rácsavart tetejű üveggel az a baj, hogy abban benne marad a klór. A csapvízben is azért marad bent, mert az egy zárt csőhálózat. Vödörbe kiöntve meg ugye tud szellőzni.


A klórt megmarja a halak kopoltyúját és egy állandó vörös gyulladt kopoltyúval nem tudnak majd lélegezni. Ezért kell pihentetni a vizet. Semmi mást nem kell a vízbe önteni. Sok vegyszer amit árulnak akváriumhoz, leginkább csak üzleti fogás, és felesleges megvenni.

2016. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 elwera ***** válasza:
Hogyha nagyon jót akarsz a halaknak, akkor inkább mérd meg a víz keménységét, nézz utána a hal igénényk és ha a vizet túl keménynek találod, akkor vegyél egy ozmo szűrőt, amivel tudsz lágy vizet csinálni. Persze az legalább 24 ezer Ft, nem fogod megvenni, nem is azért írom. Csak hasznosabb mint beleönteni minden vackot a vízbe. Az ozmo víztisztító kiszűri a vízből azokat a szennyeződéseket, amiktől betegek lehetnek a halak, illetve a lágyabb vizet kedvelő halak részére tudsz keverni lágyvízből és csapvízből egy pontosan olyan keménységű vizet, amiben a hal imád lenni és abban biztos tovább fog élni, mint az olyan kemény csapvízben, amibe nem is nagyon lenne való.
2016. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!