Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő rák tartó vagyok. Első...

Kezdő rák tartó vagyok. Első ráknak mit ajánlanátok? (lehetőleg vízi)

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 18:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve leírnátok annak igényeit,tartását.
2016. ápr. 22. 18:22
 2/9 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. ápr. 22. 19:32
 4/9 anonim ***** válasza:
nincs mit :)
2016. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:

A háziállatos cikk úgy hülyeség, ahogy van. Kezdjük ott, hogy azt sem tudja melyik rákról ír, mert a világító kékrák és a kubai kékrák két külön faj, és az előbbi 2X akkora mint az utóbbi. A kubai egyébként nem is kapható kis hazánkban, szürkéskék, jellegtelen, fanatikus gyűjtőknél előforduló jószág. Plusz mindkettő akváriumi rák, egyiknek sem kell szárazföld meg napozó...


Ha egyszerű, problémamentes, kezdőknek való rákra vágysz, akkor nem a Procambarus fajokat érdemes nézegetni. A Cambarellusokkal sokkal egyszerűbb az élet. Például a narancs törperák tényleg törpe, és tartható szépen növényesített akváriumban, akár halak mellett is.


[link]

2016. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.
2016. ápr. 22. 21:26
 7/9 elwera ***** válasza:

Nekem ilyen volt, ez jól viselkedett, nem mászott ki:

[link]

Kiskorában egy másik rák levágta az ollóját, vagy 2 hónapig 1 kézzel integetett, de lassan visszanőtt neki. Akkor raktuk szét a rákokat, nem lehetett ivarérett korban már együtt tartani többet. Aztán kölcsönadtam 2 évre valakinek, aki még állítólag felvágottal is etette. Később költözés miatt adta vissza nekem, és 2 év múlva is változatlan állapotban volt. Aztán megint tovább adtam másnak, ahonnan már nem hozták vissza. De amúgy aranyos kis rák volt.

2016. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A cpo-t könnyű tartani...nekem is az volt az első...még szaporítani is nagyon egyszerű
2016. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké kösz mindenkinek!
2016. ápr. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!