Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy Aquael Turbo filter...

Van egy Aquael Turbo filter 1500-as szűrőm egy 240 literes akváriumban. Át van alakítva, a müanyag házban van 2 db 3 cm-es szivacs. Ezt át lehet úgy alakítani, hogy egy külső szürő legyen (vagyis úgy működjön mint 1 vízpumpa)?

Figyelt kérdés
Én arra gondoltam, hogy rákötök egy csövet és kinyomatom egy 5 liter nagyságó teljesen zárható hordóba, amiben több szivacs lenne, mint ebben és úgy jobb lenne a szűrésem. Sajos így elég gyenge és nincs pénzem komplett külső szűrőre pedig kellene, mert elég sok hal van benne. Ezt meg tudom így oldani? Ha kinyomja a hordóba onnan a nyomás visszanyomja felfelé egy csövön keresztül az akváriumba?

2016. ápr. 28. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

a működése épp ellentétes, a pumpa feltolja a vizet, a gravitáció/zárt rendszer következtében lefolyik a víz.

csinálj cseh emelőt vagy mattent, ez így nem fog működni.

2016. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja, ha meg sok a halad, akkor add el 1 részüket.
2016. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A biológiai szűrésnek több feltétele van. Az egyik, hogy az edényzet anyagából semmiféle toxikus összetevő ne kerüljön be a vízbe. Másrészt megfelelő vízáramlás kell ahhoz, hogy a biológiai szűrést végző baktériumtelepen megfelelő sebességgel áramoljon át a víz (ami ugye egy külső, nagyobb térfogatú, nagyobb töltettel rendelkező rendszernél jelentősen megváltozik). A szivattyúnál a szívó és nyomó teljesítmény nem ugyanaz, a nyomóoldal lefojtása esetén a szívási teljesítmény jelentősen lecsökken. És a többiről ne is szóljunk. Miért nem használsz talajszűrést ?
2016. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szerinted elég az a szivacs ami van benne?
2016. ápr. 28. 20:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi a legjobb és legolcsóbb szűrőanyag ami megköti a káros anyagokat egy viszonylag sok hallal ellátott akváriumban?
2016. ápr. 28. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:

leírtam tudsz olvasni?

cseh emelő, matten filter.... mind 2höz szivacs kell. a mattenhez egy kis vízpumpa, a cseh emelőhöz pedig légpumpa.

neten nézz utána.

2016. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

cseh emelő:


[link]


matten:


[link]



[link]



elolvasni már fog menni?

2016. ápr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!