Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem egy guppy párt....

Ma vettem egy guppy párt. Mennyi idő mire ellik, és körülbelül hány darabot szokott elleni?

Figyelt kérdés
ha sokat ellik, akkor mit csináltok vele, mindet megtartjátok?
2010. ápr. 7. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
a legtöbbet az anya meg fogja enni
2010. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Minél több hímet tartasz a nőstény mellett annál hamarabb következik be az ellés. Darabszám az változó, egy-egy ellés alatt 3-50 kishal születhet az anya korától, méretétől és egyéni termékenységétől függően. A szülés után az anya 4-7 napos szünetet tart, majd ismét párzásra kész állapotba krül és ismét "vemhesül". Az ivadékok elevenen születnek és azonnal önálló életet élnek... Kb. 2 hónaposan alakul ki a színezetük és ekkor válnak ivaréretté.
2010. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2.válaszoló,köszi a leírást!Ugyan nem én kérdeztem,és még csak nem is volt soha guppym de hasznosak az infok:)Szia
2010. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs elletőketreced vagy nem készülsz fel a szülésre és nem raksz be valamit, amibe a kicsik bebújhatnak, akkor az anya megeszik a legtöbbjüket. Egy cikk szerint 15-100 kishal születik.

Én már 2x is nyaraltattam guppikat a kerti tóban, tavaly nyáron kb. 6 darabot raktam ki, meg 1 szifót és összesen guppiból meg szifóból úgy 100 darab ivadék lett, amik nyár végére szépen meg is nőttek. Asszem 4 embernek is adtam, az egyikük kb. 30 guppit elvitt (van egy több száz literes akváriuma), pár különleges és színes hímet megtartottam, a többit elosztogattam. (Persze tudtam, hogy nem kezdőknek adom őket. A szomszéd is kért, hogy adjak párat, "majd ellesznek egy 4-5 literes edényben" jelmondattal, hát gondolhatod, hogy nem adtam neki...)

Szifóból sok maradt, kb. 30 db, a nagyobbakat megtartottam, a kicsiket bevittem az állatkereskedésbe.

Nagyon meg kell gondolni, mert a végén ott maradsz a rengeted kishallal, amit nem tudsz hová rakni...

Idén én sem rakom ki őket, maximum a dézsatóba, ott annyira nem tudnak elszaporodni, és összeválogatom őket, hogy ne legyen sok nőstény közte.

2010. ápr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ezek nagyon hasznosak voltak számomra, köszönöm szépen.

hogy ha "eszkábálok" egy bölcsit nekik akkor mindenképpen abban lesznek?

nem akarnak majd a nagyokkal lenni?

mert olvastam hogy ha kijukasztok egy üveget stb stb, az megfelel nekik.

és hány óra körül szoktak elleni?

én olyat is halotam h beviszik az állat kereskedésbe és élelemért elcserélik, stb.

ez nálatok is bevált már?

2010. ápr. 7. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elletőketrecből nem tudnak kimenni, ez egy hálóval bevont kis ketrec, amit berakhatsz az akváriumba, ide rakod be szülés előtt a nőstényt (amikor már nagy a hasa, és nem kerek, hanem kezd szögletes formát felvenni). Mikor leszül, akkor ki kell venni. Jó, ha raksz mellé jávai mohát, így az anya nem eszi meg őket szülés közben, ami eltarthat 1-2 órán át is. Időhöz nincs kötve, nekem többnyire napközben szülnek. Elletőt tudsz venni, és készíteni is, egy nagyon apró lukú szúnyoghálóból, vagy hasonló anyagból, amit egy műanyag, vagy üveg keretre erősítesz. figyelni kell, hogy ne tartalmazzon vízben oldódó káros anyagokat. Előnye, hogy nem kell külön pici akváriumba venni őket (minél kisebb az akvárium, annál könnyebben "döglik be" a vize). Persze ha nem tudsz beszerezni ilyent, vagy csinálni, akkor egy min. 30 literes aki is megteszi neveldének.

Mikor látszanak a nemek közti különbségek, akkor érdemes a nőstényeket külön venni a hímektől, és így "szüzen" nevelni (kb.6-7 hónapos korig), így később tovább élnek.

A neten is lehet hirdetni a feles halállományt, kb. 100-150 ft/db így a guppi. De vannak kereskedések is, akik átveszik a már kifejlett, nagy egyedeket, meg lehet beszélni a kajára való cserét is, vagy növényre stb.

Sok sikert!

2010. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mindent, nagyon szépen köszönök.

sztem akkor eszkábálok egyet:)

2010. ápr. 8. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!