Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlotok egy 30...

Milyen halat ajánlotok egy 30 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
A lényeg az h este nem megy a szűrőm mert nem tudok tőle aludni így félek hogy olyat veszek ami ettől kipurkan. A xifó tudom h bírja.a lehetséges választások a molly,kolibri hal,petitella,dánió, tetra, neon, és amik a kedvenceim de félek h nem bírnák a díszmárna és a császár lazac.Melyiket ajánlanátok?
2010. ápr. 7. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:

a guppit mindenképpen,

nekem is hangos picit a lélegeztetőm, de én letakartam egy lappal, meg ráraktam egy fadarabot, míg nem lesz teteje az akváriumnak, és lényegesen halkabb lett.

ha nem lesz halkabb és mindenképpen szeretnél sok kishalat akkor próbáld meg a fűldugót éjjel, akkor aztán se be se ki hang:)

és nem kényelmetlen ha jól van felrakva:)

egyébként nekem egy 16 literes akváriumom van, és 8 halam, máma vettem bele még 3-mat:)

de ha ezek nem válnak be akkor vegyél oxigén cseppet és mielött lefekszel cseppents bele kellő mennyiséget, és reggelig nem lesz baj.

kb egy szemcseppnyis üveg 100-150 forint.

meg a nővény is sokat segít.

2010. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én levegőztető nélkül nem ajánlanám a guppit, mert nekem így purcantak ki.:S Gondolom ha nincs levegőztetőd akkor teteje sincs az akváriumnak szóval ajánlom a labirintkopoltyús halakat: a betták és a gurámik de ha nagy az akváriumod és nem akarod h csak két fajta hal legyen benne szerintem molly, dánió meg a neon mehet...egyszer este lekapcsolt a levegőztető és ők még megélték a másnapot :) csak 2 ancim halt meg :S na szóval másik 5 halfajta még nem volt nekem szval nem tudom
2010. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs levegőztetőd, akkor a labirintkopoltyús halak jöhetnek csak számításba! Nekik nincs szükség levegőztetésre. Ezekből viszont csak egyet vagy egy párt tarthatsz, mert ezek előszeretettel ölik meg egymást.


Pl. ideális, ha egy gurámi párt veszel. Szépek, aranyosak, és ha jól érzik magukat, még szaporodni is fognak (akváriumfűtőd azért legyen, az nem hangos! 26-28 fok)


Mézgurámi, törpegurámi, akváriumod méreténél fogva őket ajánlom. Mellettük lehet egy-két guppi.

Gyöngygurámit ne, mert ahhoz meg nagyobb akvárium kéne.


A sziámi harcoshal is labirintkopoltyús, de őt azért nem ajánlom, mert egy akváriumban csak egyet tarthatsz... és lehet, hogy más halat nem nagyon, mert akad köztük olyan, amelyik annyira agresszív, hogy minden más halat megver.

2010. ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az általad említett halak közül csak a molly bírná levegőztető nélkül. A tetra első nap öngyilkos lenne, a neon meg először kifakulna az oxigénhiánytól, aztán eszeveszettül tátogna, majd fejreállva próbálna úszni és szép lassan megfulladna...

Xifót meg 30 literen ne tarts sztem, az kínzás.

2010. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
www.akvarista.hu
2010. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát írtam h csak este nem menne meg élő növény valamennyire pótolja a levegő hiányt.Nem?
2010. ápr. 8. 17:28
 7/10 anonim ***** válasza:
azért sztem nem lenne baj, éjjal, sok sok növény meg oxigén csepp és tulélik sztem.
2010. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkészségeteket az akvarist .hu chatjén érdeklődtem és ott olyan bunkók voltak h akkor ne tartsak halat meg ilyenek ,de az milyenmár-.-
2010. ápr. 8. 20:20
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos a növények csak nappal termelnek oxigént, a sötétben viszont elvonják a vízből.Én inkább egy szűrőt hiányolok az akváriumból és nem a levegőztetőt.30liter elég kicsi, ide nem való sem a molly, sem a xifó és sajna a tetra sem.A guppi, neon, dánió ellene benne, vagy hasonló méretű kis halak.A nagyobbak közül 1 betta, neonokkal, vagy egy kis csapat törpegurámi.De a szűrést meg kell oldani és az akvárium fedését is.
2010. ápr. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz guppival mert az szinte igénytelen,annak még levegõztetõ se kell elég egy pár vizi növény,én is úgy csinálom és semmi bajuk,csak azt is cserélni kell hetente-két hetente,én speciel a itteni tóbol szedem:D
2012. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!