Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akvárium világítás?

Osynho kérdése:

Garnélás akvárium világítás?

Figyelt kérdés
Indítanék egy 40 literes RC garnélás akváriumot, amire az itthon lévő dolgokból építenék világítást. Egy virágláda + 2db 6500K-s kompakt fénycsőből állna, öntapadós aluszalaggal fényterelőzve. A kérdés, hogy milyen magasra tegyem, hogy optimális fény biztosítson, ugyanakkor ne érje víz? Vagy kötelező valami üveglap rá? Most 2x15W lesz, de 1,5 évesek a fénycsövek, majd 12W-osokra váltanék.
2016. máj. 12. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Üveglap az nem(csak) a világítás miatt kell. A garnélák nagyon ugrálósak. Amikor etetek akkor le szoktam kapcsolni a szűrést. Amikor felkapcsoltam etetés után, mikor még nem volt lefedve az akvárium 1-2 mindig kiugrált és beestek az akvárium alatti szekrény mögé ahonnan élve nem tudtam kiszedni őket. Mindenképp fedd le. Nemtudom mekkora az a virágos láda, de valószínű jó lesz ugy is hogyha azt ráteszed hosszában az üvegre.
2016. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nano akváriumok döntő többsége nincs lefedve, mégis tartanak benne garnélát. :/ Ez hogy lehetséges? Féltem amúgy ettől, de a képeket nézve megnyugodtam, másnál sincs feltétlenül lefedve. Ezek szerint kénytelen leszek mégis üveget tenni rá?
2016. máj. 12. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod üveg nélkül is. Ha nincs semmi amitől meg tudnának ijedni(pl, algakaparótól, ha nem fokozatosan kapcsolod fel vagy le a lámpát (sötét szobába nem szabad felkapcsolni de lekapcsolni se, ettől is megijedhetnek)

De nekem nem vált be nyitottan. Nagyon sok kiugrált.

2016. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy sima üveglap jó rá, ami mondjuk 1-2 centivel nagyobb, mint az akvárium? Vagy a hagyományos, sines megoldás a jobb?
2016. máj. 12. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi akváriumra elég egy sima üveglap. :)
2016. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Milyen garnikat tartasz egyébként?:) Engem most kapott el az érzés, hogy kellene egy kisebb akvárium az asztal mellé.

2016. máj. 12. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Sakura garnélákat tartok. :) Olyanok mint a red cherry csak sokkal pirosabbak.
2016. máj. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, nézegettem a Sakurákat, de itt Szombathelyen nehéz beszerezni. :/
2016. máj. 13. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!