Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi aranyhalat lehet...

Akváriumi aranyhalat lehet kerti tóban tartani?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mikor lehet őket kitenni? 13-14 °C-os víz már jó nekik?
2010. ápr. 10. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A nővéreméknek akváriumban volt az aranyhaluk és amikor már nagyok lettek csináltak kerti tavat és beletették őket.Semmi bajuk sincs,télen is benne vannak.Azóta már szaporodtak és egy csomó van belőlük.Fokozatosan szoktasd hozzá a kinti vizet,és szerintem nem lesz baja.
2010. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Nyugodtan kiteheted őket de úgy, ahogy előttem is írták kell pár nap szoktatás.Fokozatosan szoktasd a kinti vízhez és hőmérséklethez.Szerencsésebb lenne megvárni, amíg legalább 18-20 fokos lesz a tó vize.Ha elég mély a tó és nem fagy meg teljesen akkor ki is telelnek.
2010. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Feltéve ha nem ilyen fátyolfarkú, periszkópszemű stb., akkor kirakhatók, mert ezekérzékenyek. A 13-14 fok sztem tökéletes, ugyanis az aranyhal hidegvízi hal, nálunk is annyi a hőmérséklete most, és remekül érzik magukat. A 18- 20 sztem már túlmagas is.
2010. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eddig hány fokos vízben voltak?

Milyen mély a tó? Legalább 80cm-1m mélynek kell lennie ahhoz, hogy télen ne fagyjanak meg.

2010. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!