Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kád mint kisebb tó?

Egy kád mint kisebb tó?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy van egy nagy kádam amit le szeretnék ásni a földbe az udvarra és ebbe tenni egy pár halacskát. Ez megoldható vagy teljesen kizárt ? Vagy milyen szükséglete/i vannak egy ilyen halnak/halaknak?


Én amúgy a Neonhalakra gondoltam mivel hosszú a kád és olvastam, hogy nekik nagy úszótér kell és egy kicsivel hidegebb víz. és ebből is egy 10-15 db.



2016. máj. 23. 19:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"sok növénnyel 3-5 hónapig tarthatnál benne apróbb vad halakat, talán strapabíró díszhalakat is de szerintem ezzel csak problémád és munkád lesz."


nah igen a halak... gondoltam,hogy ez ilyen bonyolult lesz.


De ha már halat nem akkor semmit ? pl teknős vagy vmi? :)

2016. máj. 24. 07:26
 12/19 anonim ***** válasza:
teknősnek jó lehet ,de őt is be kell "szedni" télre, viszont egy nagyobb teknősnek nem elég 54 liter, még ideiglenesen se. vegyél kacsát bele :D nekem gyerekkoromba nagyfater tőkés récéknek csinált pancsolót kádból. :)
2016. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
haha :) hát van egy kisebb kádacskám abban nem lenne el télen egy olyan teknős ami nem nő nagyra? :DDDD
2016. máj. 24. 15:44
 14/19 anonim ***** válasza:

A díszhalak 99%-a trópusi, hiába van nyáron meleg, napközben dögmeleg van, éjszaka meg viszonylag hűvösre lehűl egy kádnyi víz, egyszerűen nem a trópusokon vagyunk, úgyhogy emiatt elég rázós téma.


Láttam már sokat kibírt guppikat, de a teleltetés... hát az nem fog menni.

Méter mély bazinagy tóban, bazinagy kárász a minimum, amivel kísérletezni lehet.


Ha rendesen be tudod árnyékolni, és télen egy kis kádat bent tudsz tartani, akkor 1-2 ékszerteknős, vagy még inkább egy kis csapat pézsmateknős szerintem jobb választás lenne.

2016. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
... a kis csapat alatt 3-4-et értek, attól függ, mekkora a téli hely.
2016. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
a pézsmateknős tetszik :) de gondolom kell hozzá szűrő nem ? :)
2016. máj. 24. 19:11
 17/19 anonim ***** válasza:

Persze, mindenhez kell szűrő ami vízben él.


De pl egy hallal összehasonlítva, a hal konkrétan a vízben él, ott ürít, onnan "iszik", onnan lélegzik, százszor szorosabb kapcsolatban van a vízzel, mint egy hüllő.

Aminek persze ettől még tiszta víz kell, de nem olyan érzékeny rá.

Pl a vízparaméterek változásár se, ideértve a kémhatást, vagy a keménységet.



Ami az áramot illeti, nem probléma.

Mindenféle körülményekre van már terezve mindenféle alkatrész, bármikor bármiből össze lehet hajintani egy kültéri áramkört.

Ha másképp nem megy, a csatlakozást tedd egy teszkós zacskóba, és tekerj rá egy fél kiloméret szigszalagot.

2016. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
tudnál ajánlani olyan szűrőt ami a 2-3 db pézsmateknőshöz elég? :D
2016. máj. 25. 20:30
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem aquaelt vegyél, vagy atmant, az egyik, lengyel, a másik valami német licencű erős kínai.

Mechanikai szűrésre inkább jók, de neked inkább az kell.

Attól függően mekkora a kád, a megfelelő méretet válaszd...

... bár erős a gyanúm, hogy egyértelműen a legerősebbre lesz szükséged.

Minden esetre a gyári ajánlásnak a minimuma számít, a maximumot teljesen esélytelen, hogy meg tudná szűrni bármelyik is.

Szerintem egy aquael fan 3 jó választás lehet, vagy atman f 304 vagy f 305

2016. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!