Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csökkentsem a belső...

Hogyan csökkentsem a belső szűrőm teljesítményét?

Figyelt kérdés

Van egy 30 literes akváriumom, benne egy Belső szűrő Bioflow Filter Mini

• Pumpa Juwel ECCOFLOW 300 l/h, 4,4 W

Szegény halam (Betta) szinte ki sem tud jönni a sarokból, mert elviszi a víz. Hogyan tudnám csökkenteni a víz forgását?



2016. máj. 30. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán ha ráhúzol a szűrőre egy kiürült PET palackot (megfelelően kivágott részekkel, hogy a kijövő víz a palack belső oldalára irányuljon és a víz az akvárium feneke felé sodródjon.
2016. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de sajna ezt helyszűke miatt nem igazán tudom kivitelezni. Csak 30 literes az akvárium. Olvastam az esőztetőt, de nem tudom hogy ehhez a típushoz van-e. Elég drága volt ahhoz ez a szett, hogy új kisebb teljesítményű szűrőt vegyek bele. Totál tanácstalan vagyok, de ez ahogy most van nagyon nem oké.
2016. máj. 30. 13:28
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Esőztetőnek egy műanyag csődarab is megteszi, akár egy hajlékony pvc is, ha 2-3 cm távolságban lyukakat fúrsz rá ( a lyukak számát és méretét te alakítod, érdemes ritkábban és kisebb furatokkal kezdeni mert ezen könnyen módosíthatsz ha szükséges) és a kiömlő csonkra tolod, tapadókorongokkal rögzítheted. Mondjuk én merev csövet használnék,hogy öntartó legyen, akár L alakba is fordítható ha rövid az akvárium oldala. Nem egy nagy ügy csinálni egy esőztető csövet.
2016. máj. 31. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem oldod meg valahogy akkor nem fogja sokáig húzni, ezért mondja minden profi bettás, h nem való motoros szűrő bettás akváriumba, szivacs szűrő tökéletes lenne. az a baj,ahogy nézem neten, még az áramlás irányát se tudod állítani. minél fentebb állítva megtudnád törni az erejét. a szűrőn valahogy az áramlást nem lehet állítani?
2016. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Probléma tegnap megoldótott vettem egy új szűrőt és egyből ki is cseréltem. Most sokkal jobb a helyzet. És látszik hogy ő is jobban érzni magát mert végre tud úszkálni.
2016. máj. 31. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!