Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az hogy mindenki...

Miért van az hogy mindenki egyből még a legalacsonyabb igényű növények alá is táptalajt akar tenni?

Figyelt kérdés

#táptlaj
2016. jún. 2. 16:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mert a kereskedelem nyomása ebben az irányban hat.
2016. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ez hülye kérdés, egy növénynek akkor is szüksége van tápanyagra amit a gyökerein keresztül szív ha alacsony igényü. (de vannak olyan növények amelyek többnyire a leveleiken szívják fel a tápanyag jelentős részét). Ha olyan növényed van amit talajba kell ültetni(nem dekorra rögzíthető) és van gyökere akkor kell tápanyag. De ha valami nagyon nagyon igénytelen a növény akkor elég talajszűrés. De mindenképp érdemes táptalajt tenni. Külömben meg lehet oldani ingyen is a táptalajt.
2016. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
persze meg lehet oldani de egy halas és nem egy növényes akváriumba értelmetlennek találom a dolgot... ok aki növényezni akar annak értelemszerűen jó ha van de pl itt is olvastam hogy valaki malawi sügeres akváriumba hólyagos vízikehely alá akart tenni én az évek alatt szinte soha nem használtam táptalajt,nem tápoztam (mivel nálam igazából a halak fontosabbak a növények csak mellékesek) és mégis gyönyörűen fejlődik minden
2016. jún. 2. 17:38
 4/24 anonim ***** válasza:
mert most az amenő, marketing az egész. ez a main stream most... elég alap táp(pl profito)+ virág táprúd... :)
2016. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
ja sztem teljesen jogos a kérdés, én is sokszor találkoztam ezzel a baromsággal :)
2016. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
sőt még az alap táp meg táprúd is elhanyagolható
2016. jún. 2. 18:08
 7/24 anonim ***** válasza:
25%
simán, a valisneria valamiért nem nőtt nélküle, pedig elvileg az levélből veszi fel.
2016. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7 es te nem értesz a növényekhez. A vallisneria a tápanyagok jelentős részét a gyökerein keresztül veszi fel. Vallisneria táptalaj nélkül sose lesz szép és egészséges.
2016. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A profito és co2 vagy carbo abban az esetben elhanyagolható ha pl. egy sügeresbe odakötötözöl egy sziklához egy anubiast mert a halak fognak annyi co2 őt és tápanyagot(székletből) előállítani hogy ne keljen külön tápozni
2016. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"a vallisneria táptalaj nélkül sose lesz szép egészséges"

na ezt mondd meg azoknak is amiket régen tartottam, olyan gyönyörűen benőtték az akvárium hátoldalát alig győztem ritkítani :)

2016. jún. 2. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!