Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a zebracsigámmal?

Mi történhetett a zebracsigámmal?

Figyelt kérdés

A hét elején vettem észre, hogy a zebracsigámon a háza tetején valamiféle sérülése van. Így néz ki:


[link]


Egy 80 literes akváriumban van, amelyben 10 db sima neon, egy törpe gurámi pár és 5 db páncélos harcsa van, és összesen 2 db zebracsiga, és ismeretlen számú maláj tornyoscsiga.


Úgy gondolom, ezek közül egyik sem bánthatta szegény csigát, és soha nem is láttam, hogy bármelyik hal a legkisebb érdeklődést is mutatta volna a csigák iránt.


A csiga amúgy eszik, mászkál, tehát úgy viselkedik, ahogy mindig.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj, és hogyan lehetne segíteni rajta?


2016. júl. 3. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A pontosabb diagnózishoz tudni kellene, hogy milyen a víz keménysége és pH-ja, ugyanis lágy és savas kémhatású vízben nehéz meszes, kemény csigaházat felépíteni, mindenesetre a pácélosharcsák gyanúsak.
2016. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajna nem ismerem ezeket az értékeket. Csapvízben vannak, 1 napig hagyom állni vödrökben mielőtt 2 hetente a víz kb. negyedét lecserélném. Az összes víz soha nem volt még kicserélve. Rengeteg növény van az akváriumban, anubiasok, vízikelyhek, gömbmohák, tetején pár kagylótutaj. 2 nagyobb vasfa és égertobozok vannak a vízben, ami ettől enyhén barnás árnyalatú.

El fogok menni holnap a kereskedésbe és megpróbálok szerezni valamit, amivel ezeket az értékeket mérni lehet. Gondolom, valamiféle tesztcsíkokról lehet szó?

2016. júl. 3. 14:29
 3/3 A kérdező kommentje:

7,5-ös ph-t és 10-es karbonátkeménységet mértem.

Mindkettőt SERA teszttel.

2016. júl. 4. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!