Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 literbe heti hányszor...

10 literbe heti hányszor nhány százalékos vízcserét csináljak? Ne irjatok olyat hogy vegyél nagyobbat stb betta van benne

Figyelt kérdés

#pápa #betta #sziámi harcoshal #nem állatkínnzás
2016. júl. 5. 20:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szűrő hiányában 3 percenként is cserélhetsz vizet.

A vízcsere nem megoldás, és nem kivitelezhető.

Szűrő kell. Nincs más opció.


(A thai, egyéb csökevényesedett agyú távol-keleti barbár szarcsimbókok állatokhoz való viszonyát ("tenyészetek", 1 decis kulcstartóban árult halak, vasporral etetett halak, amit mágnessel irányítanak, festékkel beinjekciózott halak, amik foszforeszkálnak, egyéb középkori válogatott kínzások, ami az ősközösséginél is primitívebb társadalmi kultúrát feltételez)...

kizárólag ellenpéldának lehet felhozni, elrettentés gyanánt, hozzátéve, hogy remélhetőleg az emberiség ezen rétege fog rövidesen kihalni.

2016. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

ha az idióta nyugati nem venné meg ezeket a halakat, temrékeket akkor nem gyártanák őket... tudod kereslet kínálat.

este majd mutatok neked thai import bettáról képet, életemben nem láttam olyan szépet, igaz 12.000 ft egy pár.


én is elítélem ezt a decis tenyészetet, de nézz már meg akkor egy csirke vagy egy marha telepet... a tojás csirkék konrétan olyan szűk helyen vannak, h felállni nem tudnak... a decis betta szaporítás azét kivitelezhető thaiföldön, mert a csapból lágy,savas víz folyik ami tökéletes nekik... szóval szted nem megoldás, ha napi (azonos kémhatású, keménységű) vízcserével folyamatosan kontrollálják az ammóniát? és miért nem ? :D

gondolom tudod, h különböző ütemben nőnek az ivadékok amik felfalják egymást, szóval mindeképpen el kell különíteni őket, egy tenyészetben pedig profitra mennek, szóval optimalizálni kell a költségeket. szted mennyi lenne minden halnak egy 30 literes akvát fenntartani ?


amikor nekem 70 sügérem lett bloatos és a gyógyszerrel kiüttöm a nitrifikáló baktériuumokat, akkor nekem is 2-3 naponta kellett 150 liter vizet cserélnem ,h 0,02 ppm alá vigyem az ammóniát.

2016. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
illetve azért írtam neki, mert ha már mevan ez a 10 literes valami és valószínű nem fog nagyobbat venni akkor a napi vízcserével lehetne a hal kínjait a lagnagyobb mértékben csökkenteni... napi 2 liter vízcserét kibír a kérdező , ha már nem bír megfelelő akváriumot biztosítani....
2016. júl. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ezért nem értem a lepontozást, a halnak szeretnék segíteni...
2016. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

itt vannak a középkori kínokat átélt thai import betták :D


[link]



[link]



[link]

2016. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Továbbra is tartom, hogy a kereslet - kínálathoz és a nagyüzemi díszhal gyártáshoz semmi köze egy hobbi állattartásnak.


Még kevésbé nincs köze a csirkékhez, marhákhoz, egyéb haszon állatokhoz, amiknek az élete csak a pénzről szól, ezért minél költséghatékonyabban tartják őket.


Hobbiból úgy tart az ember állatot, hogy a a maximumot próbálja nyújtani, ha az nem megy, nem kell erőltetni.


Nem kötelező se kutyát tartani 1 méteres láncon égész életében, se ékszerteknőst 50 literes akváriumban, se halat, szűrő nélkül.


Elhiszem, hogy segíteni akartál, de ettől még úgy jött le, mint ha ezzel így rendben is lenne a dolog.

Pedig nincs.

Továbbra is kitartok mellette, nincs más opció, nincs kiskapu. Biológiai szűrés nélkül nincs akvárium.

Ha ez nem megvalósítható, számolja fel az egészet, senki nem tart pisztolyt a fejéhez, hogy tartson bettát.

2016. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
...ja, amúgy meg én vagy felpontozlak, vagy semmi, (már csak azért is, mert látom a lepontozásokat) csak hogy tisztába tegyük a dolgot.
2016. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
de nem fogja felszámolni... nagyobbat se fog venni, megvárja amíg valaki válaszol, h neki még 5 literbe is elvolt fél évig és ezzel meg is van az igazolás számára, ő jólcsinlja....
2016. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
akérdés feltevésében is látszik,h ő úgy gondolja, h a beettának jó dolga van nála...
2016. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A következő lépéseket kövesd:


1. Engedd le a víz 100%-át

2. Az akváriumot "dobd" a szemétbe, vidd a padlásra vagy használd max fialtató akváriumnak

3. Szerezz be egy normális méretű akváriumot (ez törvényileg 30L, de normális esetben 50-nél kezdődik)

4. Telepítsd és töltsd fel vízzel, lásd el szűrővel, stb.


És máris van egy akváriumod. Ha nagyon buzgó vagy, jelentsd is fel magad állatkínzásért (de ez már opcionális). A bettádtól mindenképpen KÉRJ BOCSÁNATOT! :-)

2016. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!