Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halászattal, halgazdálkodással...

Halászattal, halgazdálkodással és ezek történelmével, jövőjével kapcsolatban milyen könyvek vannak?

Figyelt kérdés

Ajánlanátok olyan könyvet,könyveket nekem ami hazánk halászatával,halgazdálkodásával foglalkozik akár már a középkortól kezdve napjainkig és hogy merre tart az ágazat, a szakma ?

Mi hoz az éghajlatváltozás,hogy lehet hozzá alkalmazkodni,miért pont azokat a halakat tenyésztjük amelyeket,melyikből miért van sok vagy épp kevés.


Valami átfogó könyvet keresek,de nem kell nagyon száraz szakirodalomnak lennie. A köz számára is érthető,de átfogó,részletes írásra gondolok.



2016. júl. 19. 00:13
 1/5 A kérdező kommentje:

Érdemes esetleg ilyen irányba tovább tanulni?

Milyenek az elhelyezkedési esélyek,fizetések és vajon külföldön lehet-e vele boldogulni?

2016. júl. 19. 00:18
 2/5 anonim válasza:
2016. júl. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel a téma ezért ide másolom a jegyzetem az irodalomról. De a könyvek többségét nem láttam vagy nem emlékszem melyek a legjobbak. Én valami tanyán gondoltam egy önellátásra alkalmas kis tavat, de nem merültem bele komolyan a témába mert inkább csak hobbi félének gondoltam.


Antalfi A., Tölg I.: Halgazdasági ABC

Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, 1971


Horváth L. (szerk.): Halbiológia és haltenyésztés

Mezőgazda Kiadó, Budapest, 2000


Horváth László., Pékh Gyula.: Haltenyésztés. Tógazdasági halászmesterek könyve (A5-ös könyv, jó képekkel)

Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, 1984


Horváth L., Tamás G.: Ivadéknevelés. Szaporító és ivadéknevelő halászmesterek könyve

Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, 1981


H. Tamás G., Horváth L., Tölg I.: Tógazdasági tenyészanyag-termelés

Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, 1982


Lajkó I.: Halászati alapismeretek

Agroinform Kiadó, Budapest, 2002


Lajkó István, Tasnádi Róbert : A tógazdasági haltenyésztés

Agroinform Kiadó, Budapest, 2001

A tógazdasági munkák mindennapjairól szól ez a könyv. A szerzők elsősorban a gyakorlatban hasznosítható kérdésekkel foglalkoznak. A könyv — tartalma és terjedelme alapján — főleg a kisebb magángazdaságok művelőinek készült, hiszen — többek között — tartalmazza a kis halastavak kezeléséhez szükséges alapvető haltenyésztési tudnivalókat is.


Magyarország természetesvízi halai, Környezetgazdálkodási Intézet, 1995., K., G


Magyarország halai, Akadémiai kiadó, 2002., K., Pintér

2016. júl. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Az előzőhöz már csak Herman Ottó műveit tenném hozzá. Ő volt az utolsó, aki még találkozott a hagyományos népi halászat művelőivel és erről részletes könyveket írt. Ha a hazai halászat "ős"története érdekel, akkor kb. minden későbbi mű az ő leírásait használja. Konkrét könyvek tőle: A magyar halászat könyve, Ősfoglalkozások: Halászat és pásztorélet...stb.
2016. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két könyvet tudnék ajánlani:

1./ Herman Ottó: A magyar halászat könyve (1887) Ez a mű az őskortól az 1800-as évek közepéig összefoglalja a halászati eszközök, módszerek kialakulását és fejlődését (első sorban a magyar halászatra koncentrálva). Talán valamelyik antikváriumból beszerezhető, de nem biztos. Viszont interneten elérhető a MEK (M. elektronikus könyvtár) lapján.

2./ Tasnádi Róbert: A magyar haltenyésztés története (2002 Agroinform kiadó és nyomda KFT). Sajnos ez a könyv igen kis példányszámba jelent meg. Az interneten kerestem, de egyik boltban sem hirdetik (más Tasnádi könyvet viszont lehet találni). Esetleg javaslom, hogy a kiadót keresd fel, hátha van elfekvő példányuk.

2016. júl. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!