Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumba hány...

200 literes akváriumba hány liter táptalajra van szükség?

Figyelt kérdés
200 literes akváriumomba nem nagyon fejlődnek a növények, 2-3 mm gyöngykavics van benne,kb 5 cm vastagon,golndolom az aljzat nem ideális nekik, olvastam róla és szeretnék válltani jbl mando aljzatra, érdekelne, hány liter mando talajt vegyek ami már elég lessz? érdeklene hogy keverhető e kismértékben, mivel ahogy néztem 25 literes már elég húzós,árban van. Amit ugye már 350 literes akvárium hoz ajánlanak. Gondoltam 10 liter mandó keverhető e hasonló szemcseméretű gyöngykaviccsal? persze kis mennyiségben. vagy nem ajánlatos? Akvárium méret 100 hossz, 50 magas, 40 mély
2016. júl. 19. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
a legfontosabb a fény majd a tápozás. neked milyen? mert a manado nem táptalaj ,attól csodát ne várj, az csak egy általános fedő talaj. ha kommersz növényeket tartasz akkor a sóder is megteszi. látatlanba azt mondom,h kevés a fényed.
2016. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fényem az lehet hogy kevés,bár nem nagyon értek hozzá. kb 4 hónapja cseréltem az akváriumot nagyobbra, 200 asra, a régi aksim lámpája rövid, és gyengének bizonyuzlt, igy vettem egy "erősebb" viszont ledes lámpát, amire rábeszéltek, 15 w os,90 cm hosszú, mióta áttelepitettem mindent a 200 as aksiba, és üzemel már 4 vagy talán 5 hónapja, azóta nem nagyon fejlődnek a növények, sőőt nem is nőttek azóta szinte semmit. Hozzá teszem, kűlső szűrő az akvárium méretéhez lett vásárolva.
2016. júl. 19. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
kár ,h megvetették veled a ledet, nem ismerem, de sokan csalódnak benne. a szűrő milyen? mert a bolti/gyári ajánlás sokszor fals. neked minimum kellene 2x30 w t8 90cm-es cső, és az alatt sincs sok választás növény ügyben. az is csak 0,3W/ liter. szóval amíg nem turbózod fel a világítást felesleges bármilyen talajra is költened, nem fog történni semmi. a 15 w nagyon kevés, igaz a lumen a lényeg, de gondolom az se lehet túl sok.
2016. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagy tartsál mbuna sügéreket, nekik elég 200 liter, növény nem marad meg mellettük. :)
2016. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teatra ex 1200, 200-500 literig ajánlott.
2016. júl. 19. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
az elég lesz bőven, milyen halaid vannak?
2016. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neon halak 20 db akkor 4 páncélos harcsa, 8 szumátrai díszmárna de már szép nagyok. 2 anci,
2016. júl. 19. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

ennyi halhoz még a kisebb tetra is elég lett volna, igaz amellé kellett volna még 1 belső is. gondolom nem high tech növényest akarsz, ilyen crpytonak ,valisneriaának, microsumnak elég sóder is. inkább a világításra költsd a zsét. Ha ügyes vagy magadnak is tudsz eszkábálni akár egy muskátlis ládából is. Ha van hozzá affinitásod van 1-2 facebook csoport ahol segítenek megcsinálni.



[link]


[link]

2016. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!