Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elpusztult halak, mit csinaljak?

Elpusztult halak, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Kb. 55-60 literes akvariumom van. A szurom 160 literhez elegendo, es van mellette egy szivacsos szuro is, mindketto levegozteto is. (Azert van ketto mert a nagyobbik nem mindig mukodik levegoztetokent.) A kerdesem az, hogy miert kezdhettek el pusztulni a halaim? Az akvariumomban ilyen halak vannak jelenleg:

2 tetra

2 labeo

2 felnott anci

3 pancelos harcsa

1 algaevo csikhal

1 torocatum harcsa

1 parduccsik

sok novendek anci

(Sokan vannak egy ekkora akvariumban, de hetvegen erkezik meg a 140 literes es akkor attelepitem oket)

A problema az, hogy minden nap pusztul el egy vagy ketto guppim, es mara egy sem maradt. Az anci parom eddig ketszer ikrazott, az elso csapattal semmi baj, de a fiatalabb ivadekokon eszrevettem apro sebeket, es nem sokra ra eltuntek es elpusztult mindegyik. Ismerosomnek is adtam a fiatalabb ivadekokbol es o is erre panaszkodott. Ma elpusztult egy nagy pancelos harcsam, aki mar 7 cm volt, szoval lehet oreg volt. Miert pusztulhattak el a halaim? Mit tudok csinalni a reszleges vizcseren kivul? Es azt szeretnem kerdezni, hogy a pancelos harcsam testet ma vettem eszre, de teljesen le volt rola ragcsalva a hus. Gondolom a pici ancik csinaltak, de most bennt kene hagynom egy kicsit, hogy ragcsalhassak, vagy rogton ki kene venni onnan? A valaszokat elore koszonom.

1



2016. júl. 21. 12:12
 1/10 toma781 ***** válasza:
Azért döglenek meg a halak mert nagyon sok van 2 anci 90 litertől tartható, a tetrából mivel rajhal 8-10 db kell 120 literbe a thorocata 120 literbe való a növendék ancik is terhelik a vizet. Valószínülleg ammonia mérgezést kaptak. Talán ha naponta csinálsz vízcserét akkor túl élik amég jön a másik akvárium. A döglött halat pedig azonnal vedd ki mert rontja a víz minőségét
2016. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ammónia vagy valószínűbb a nitrát. egy titkot elárulok, először kell megvenni azt akváriumot és berendezni és csak utána a halakat. a társítás pedig borzasztó. ritka nagy kontár vagy. tetra: csapahal minimum 100 literes akva, minimmum 10 db hal. labeo: 200 litertől tartható és csak 1 példány, bántani fogja az erősebb a másikat és lehet a többi halat is szekálni fogja. páncélosharcsa: csapathal legalább 6 egyed. algaevő csíkhal : 25 cm*-re nő ,minimum 400 liter. torochatum: minimum 150 liter, párduccsík: csapathal minimum 6 db hal.


milyen időközönként mennyi vizet cserélsz? és leírhatnád a szűrő pontos típusát, mert a gyári ajánlás az valótlan...

de a legjobb az lenne ha gyorsan befejezdnéd ezt a hobbyt, mert a halak legyilkolásán kívül semmi mást nem tanultál meg ebből az akvarisztikából...

2016. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
-ebből
2016. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

55-60 literbe mindez?

Megörültél? 140 literbe is borzasztóan sok, ráadásul rossz társítás, de ez a 2-es már leírta.


Másrészt: milyen szűrőd van?

Mert ami 140 literbe jó, az 60 literben olyan áramlást generál, amitől a halak nehezen úsznak, stresszesek lesznek és elpusztulnak. Ami rá van írva az egy dolog legtöbb esetben a feléhez is kicsi.


Amit csinálj! Vigyél vissza mindent és felejtsd el az akvarisztikát, amíg nem tudsz nomálisan tájékozódni.

2016. júl. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mar bocsanat, de tanacsot kertem, nem kiosztast. Csak megjegyeznem, hogy a legtobb hal nem miattam kerult ide, hanem epphogy megmentettem oket, mert egy 10 literes akvariumban voltak tartva ismeosom altal es amik nem pusztultak meg el, azokat nekem adta. Ilyen az algaevo csikhal, a labeo, a tetrak, a pancelosok, es a torocatum harcsa. Mellesleg a valaszaitok alapjan szerintem azt gondoljatok, hogy most kezdtem az akvarisztikval foglalkozni es nem neztem utana semminek. Mar 2 eve van akvariumom, es ez mar a 3. akvarium, mert egyre nagyobbakat szereztem, hogy jol erezzek magukat a halaim. Mindegyik halnak utananeztem mielott megvettem. Minegyikrol megkerdeztem az eladot. A halaim teljesen jol elvnnak egymassal, csak a 2 labeo verekszik, de mint mondtam oket csak odaadtak nekem mert elpusztultak volna. Az eros sodrast pedig szinte minden halam igenyli. Az ancik szinten jol erzik magukat, elvegre csak ott szaporodnak, ahol biztonsagban erzik magukat. Az algaevo csikhalnak is utananeztem es ez a fajta max. 12 centi lehet.
2016. júl. 21. 23:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, mert ilyen szörnyű összeállítást még kezdők akvaristák sem gyakran csinálnak.

Az ancik talán jól érzik magukat, de a többi halra ezt nem igazán mondanám.

Tessék, itt az algaevő csíkhal: [link]

Nekem régen 600 literes sügéres akváriumban volt, egy darabig el is voltak, inkább attól féltem, hogy a sügérek fogja bántani, egyszer amikor hazaértem azt láttam, hogy kb mintha lenyúzták volna egy sügér pikkelyeit. Pedig a sügér nagyobb volt.

A labeok meg is ölhetik egymást, de akár a moszatevővel is lehetnek konfliktusok.

A másik amikor a rémes összeállást adja, hogy a halak nagy része 15-20 centire növő agresszív talajlakó (anci, moszatevő, torocatum, labeo).


Szép dolog, hogy befogadtad a halakat, de ezzel nem sokkal jobb nekik, ajándékozd el őket olyannak aki tényleg tud róluk gondoskodni.

Mint ahogy gondolom a kicsi ancikat is elfogod, a többit ajándékozd vagy add el.

És mondjuk 140 literben legyen 10-12 tetra , 5-6 páncélos és 2 anci.

2016. júl. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Másrészt, talán ha pusztulnak a halaid mégsem érzik olyan jól magukat.
2016. júl. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a kutyát se érdekli, h mit kértél. én egyből elajándékoztam volna őket megfelelő helyre, nem módszeresen legyilkoltam volna őket egy 50 literes kínzókamrában...
2016. júl. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Minegyikrol megkerdeztem az eladot"

ez remek ötlet volt. az eladónak az a célja, hogy eladja neked a halakat. ő leszarja,hogy azok el fognak pusztulni a rossz összeállítás és a kevés hely miatt. majd visszamész és veszel másik halat. nem az ő baja..

ne tőlük tájékozódj. és én azt javaslom, hogy ne tartsd meg az összes halat. ami 140 literbe jól elvannak,azokat tartsd meg, a többit ajándékozd el jó helyre. és a megmaradó halakat pedig szintén vizsgált át,hogy megférnek -e egymással, nincsenek -e más igényei, melyikből mennyit kell tartani...stb.

én igazából elajándékoznám az összeset jó helyre és 1 fajta halat tartanék csak. de azt megfelelően.

2016. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9. es 6. valaszolonak ment a zold. Nekik koszonom a valaszokat. Elajandekozok parat, azok kozul akik nem ilyen helyre valoak.
2016. júl. 24. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!