Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halfajok vannak, amik...

Milyen halfajok vannak, amik szeretik a meleg vizet (30 fok környéke)?

Figyelt kérdés
Szert tettem egy 54 literes akváriumra, viszont csak egy fél szobám van gyakran csukott ajtóval, így eléggé felmelegszik bent az idő, főleg így nyáron. A kérdésem az lenne, milyen halakat tudnék tartani, ilyen melegvízben? Ahogy olvastam a kb 24-25 fok az átlag viszont ezt bőven meghaladja bent a hőmérséklet, a max általában 30-32 fok körül van. Természetesen nem szeretnék egy halat se kínozni, ha nem szereti ezt a hőmérsékletet, ezért kérnék pár tippet, olyan halakról amik nem hogy eltűrik, de még szeretik is. Köszönöm.

2016. júl. 29. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
38%

diszkosz :D, sajna nekik 10 szer nagyobb akvárium kell :)

30 fokot a halak nagy része kibírja lazán, a 32 már kicsit neccesebb, ott már csak kevés kaját szabad adni és erősebben kell szellőztetni.

a betta tökéletes lenne neked. kb 10 éve mikor szaporítottam bettát, 1 szer bedöglött a termosztát és valami 33-34 fokra fűtötte fel... a hal lazán kibírta.

egyes coryk is nagyon bírják a meleget, tán a sterbai, azokat diszkosszal szokták tartani. diszhal infon fent van.

ő az

[link]


betta: [link]


tehát ha olyan halat keresel ami a diszhal info szerint 28-29 fokig tartható, az ki fogja lazán bírni a 30 fokot.


pl

[link]


[link]

2016. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
fontosabb ,h megfelelő szűrést, kaját biztosíts nekik, és ne hanyagold el a vízcserét se.
2016. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!