Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot szeretnék kútvízzel...

Akváriumot szeretnék kútvízzel feltölteni. A tetra 6in1 teszt alapján a nitárton kívül minden értékem jó. A kútvíz azonban hosszú ideje nem volt használva. Mit tegyek, hogy ezt a vizet használhassam?

Figyelt kérdés

Az akváriumhoz külső szűrőt (akár 2-t is) használnék majd, amiben siporax és lávakő illetve szivacs van, mint szűrőanyagok. Namost láttam ilyet, hogy Juwel nitrát kötő szivacs. Ez jó lehet?

A vizet egyébként a szűrő szívó ágába engedném, így mielőtt bekerül az akváriumba már át is megy egy biológiai szűrésen.

Ha nem javulna a kút nitrát szintje, nem lenne túl célszerű a heti vízcsere sem. Igaz?


(Édesvízi akvárium, sok növénnyel, kb 2-300 liter között)



2016. aug. 1. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
hát nem , mert a vízcserét a nitrát csökkentése miatt eszközöljük, vegyél nitrátmegkötő gyantát, mert a vizet 1-2 hetente cserélni kell. az a juwel szivacs csak parasztvakítás, nitrát lebontáahoz oxigén szegény környezet kell(anaerob). hogy lehet az akva 200-300 liter között? :D
2016. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
mellesleg a nehézfémeket a tetra teszt nem mutatja ki, ami simán megölheti a halaidat. pl ; vas
2016. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. A végleges méretet még nem tudom, még most fog épülni a ház, ahol lesz az akvárium, csak előre gondolkodom a vízvezetékek kiépítésében :)

Milyen gyantát javasolsz? Az is a szűrőbe megy majd ugye?


A vasat mivel tudom megmérni? Illetve ezt nem semlegesíi valamelyest a lávakő/siporax?


Köszi szépen

2016. aug. 2. 08:00
 4/5 anonim ***** válasza:

itt a gyanta:

[link]


még életemben nem használtam, én vizet szoktam cserélni.

sztem a vasat csak beméretni tudod, vízműveknél, vagy egyéb szerveknél, neten biztos találsz.

a siporax, meg lávakő nem szed ki semmit, a rajta elszaporodott nitrifikáló baktériumok bontják le az ammóniát nitritté , majd azt nitráttá. amit csökkenteni kell vízcserével a te esetedben gyantával.

2016. aug. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de ahogy nézem nem olcsó mulatság, olcsóbban jársz ha normális hálózatról cserélsz vizet, ha nem telepítesz túl akkor 300 literes akvánál már elég lehet 2 heti vízcsere. mondjuk 2x 75 liter víz. az havi szinte 150 liter, az semmi pár száz forint,még egy fél kád víz sincs talán. csak arra akarok kilyukadni ,h én nem kockáztatnék pár száz forint miatt, locsolni pedig tudsz a lecserélt vízzel.
2016. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!