Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most szeretnék halakat venni....

Most szeretnék halakat venni. Milyen halakat rakhatok egy akváriumba?

Figyelt kérdés
A legjobban bohóchalat, doktorhalat, mór bálványhalat, király grammahalat, és nagy poroszhalat szeretnék. Előre köszönöm a válaszokat.

2016. aug. 1. 11:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És még egy sziámi harcoshalat szeretnék
2016. aug. 1. 11:51
 2/15 A kérdező kommentje:
és ha valaki tud akkor szolnoki üzletet irna, és körübelüli árat, és hány literes akváriumba kéne tartani őket
2016. aug. 1. 12:06
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
először döntsd el öcskös, h édesvízi vagy tengeri akváriumot szeretnél...
2016. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

kérdező, én azt ajánlom,hogy olvasgass egy kicsit utána a témának.

kezdő vagy, édesvízi akváriumot célszerű kialakítani így. abban is érdemes "egyszerűbb" neonokkal vagy guppikkal kezdeni. 80-100 liter kell neki,hogy kényelmesen elférjenek,legyen úszásterük. sok leírást olvashatsz az igényeikről. de akár mollit is tudom ajánlani,azt sem egy agysebészet tartani.

a felsorolt tengeris halakat nem ajánlom. valószínűleg hamar kinyírnád őket, főleg,hogy semmennyire nem értesz hozzájuk és gondolom a tengeri akvarisztikához sem értesz. az egy több száz ezres hobbi, nem érdemes laikusként belekezdeni. sokan hónapokig olvasgatnak és tanulnak másoktól,mire belevágnak a saját tengeri akváriumukba. szóval nem olyan egyszerű,hogy 'írjuk le hány liter kell' és te utána tudod mit hogyan tovább

2016. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
amúgy én legelső akváriumnak egy növényes /garnélás akváriumot ajánlok.
2016. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék sok mindent, de ez így nem fog összejönni.

Tengeri és édesvízi halakat nem rakhatsz össze. A betta például nem bírja a sós vizet, a többinek pedig az kell.

A felsorolt tengeri halak tartásához nincs elég tapasztalatod és jó eséllyel anyagi forrásod sem, több százezres tétel ezeknek a halaknak a tartása egyenként is, ráadásul a tengeri halak maguk sem olcsók.

Ha mégis tengeri akvarisztikába kezdenél, mindenképp olvass könyvet előtte erről és a halak igényeinek is nézz utána, a tengeri akvarisztika nem könnyű :)


Én azt javaslom, hogy vagy tarts bettát vagy elevenszülőket, akár neonhalat is.

EGY bettának elég egy 30 literes akvárium VAGY 5-6 hím guppinak.

A neonhalaknak 80 cm úszótér (szabvány 96-112 literes akvárium vagy csináltatsz) és 10-15 halból álló raj kell.

Mollyt tarthatsz 80-100 litertől, esetleg még a coryk vagy az ancik (100 litertől) elég strapabíró halak és mivel az aljzaton élnek a felsorolt halakkal is nyugodtan tarthatóak.


Kis olvasnivaló (ezt mindenképp olvasd el):

[link]

2016. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha ez nem troll kérdés, vesd bele magad az olvasásba.
2016. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem szeretnék bunkó hozzászólásokat,megértőeket szeretnék mert kezdő vagyok, nemtudtam hogy ilyen sok mindennek jár ez
2016. aug. 1. 18:00
 9/15 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy eddig egyetlen bunkó hozzászólás sem jött, én kizárólag segítőkész, hasznos válaszokat látok.
2016. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
de , nagyon sok mindennel jár, a doktorhalnak 500 literes akvárium kell, ami bőven fél millió felett van, de inkább az 1 millához közelít. és még ha nem lenne sok pénz akkor is nagyon összetett , sok tudást igényelő dolog az akvarisztika. mennyi tudnál rászánni mert az behatárolja a dolgot. bár nekem gyanús ,h csak 1 idióta troll vagy...
2016. aug. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!