Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshalam egyik napról a...

Vitorláshalam egyik napról a másikra elkezdte a másik vitorlásomat csipkedni és üldözni. Vajon ez mitől lehet? Lehet hogy most váltak ivaréretté és nem tűrik egymást?

Figyelt kérdés
Már egy éve vannak együtt, egyszerre vettem őket, egy 150 literes akváriumban vannak neonhalakkal, plattikkal, 3 páncélos harcsával, meg egy pár arany gurámival. Eddig teljesen jól megvoltak kb. egy hete a kisebbik (méretre) szekálja a nagyobbikat, már egészen kicsipkedte a farkát. Gondoltam arra, hogy esetleg most váltak ivaréretté és azért ez a nagy harc, de nem tudom. Valaki valami tipp?
2016. aug. 3. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
jól tippelsz! valószínű azonos neműek.
2016. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizony hajlamosak erre
2016. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)

És szerintetek a növényzet dúsításával, így több búvóhelyet biztosítva, orvosolható a probléma, vagy csak úgy ha megválok az egyiküktől? :(

2016. aug. 3. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
már kisajátította az egész akvát, talán ha teljesen kipakolnál mindent, teljesen átrendeznéd, először az elvertet tennéd vissza, majd utána a keménykedőt ,akkor talán nem bántaná, de ez se garancia, az egyiktől meg fog kellened válni.
2016. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!