Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudok tüskéshínárt...

Honnan tudok tüskéshínárt beszerezni?

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes akim, kb 3 hete indítottam újra. Korábban volt benne fekete ecsetalga, emiatt lett az újraindítás, de most 3 hét után újra megjelent valami fehér szösz. Máshol olvastam, hogy ez a növény a gyors növekedése miatt lehetetlenné teszi az ecsetalga fejlődését, és szeretnék beszerezni. Honnan tudok?
2016. aug. 10. 11:20
 1/8 Platypus ***** válasza:
Nekem simán volt tüskéshínárostul ecsetalgás akváriumom. A gyors növények valóban segítenek, de ez nem ecsetalgairtó varázsszer. És bármelyik gyors növény megteszi, nem csak a tüskéshínár. Mivel a tüskéshínár nagyon törékeny, ritkán tartják a boltok, halas fórumokon érdemesebb keresni. Pont a minap láttam mondjuk a westendben.
2016. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyira nincs még elszaporodva, azért is akarom gyors megelőzni a bajt. Nem szeretném újra szétszedni az akit...
2016. aug. 10. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
mit változtattál az újraindítás óta? mert ha mindent ugyanúgy fogsz csinálni akkor megint minden ugyanúgy fog történni, tehát megint ecsetalga fog ellepni. :) vagy nem jó az áramlás, vagy sok a nitrát. valami nem jó az akváddal.
2016. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a szűrőt nagyobb teljesítményűre cseréltem, 400l/h belső szűrő, a kavicsokat is ki kellett cserélni, mert nagyon ellepte már az alga, növényt is másikat raktam bele, és az akvárium falát ecettel mostam át, utána alaposan átöblítettem, a dekorációt is forró vízben kefével sikáltam át, és azon jelent meg legelsőnek. Miután elindítottam vártam még pár napot, mire visszatettem a halakat, a növényt se rögtön telepítettem bele.
2016. aug. 10. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
a szűrőnek a biológia szűréshez nem kell nagy teljesítmény/áramlás ( a nagy/ nem megfelelő sodrás okozhat ecsetalgát), a szűrőfelület a lényeg. leírhatnád a szűrő típusát, a halak pontos számát, faját, és a vízcserék mértékét/gyakoriságát.
2016. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csak mert a szüleimnél lévő akvárium akkor lett ecsetalgás mikor elköltöztem otthonról és nem cseréltek benne vizet pár hónapig... sok növény volt, meg az alga (azok felvették az nitrátot) miatt nem lett baja a halaknak ,csak nagyon undorító volt.
2016. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Low Tech-esek vödörszámra dobálják ki hetente, pl én is :D Merre laksz? Ha érte jössz Sopronba, kapsz annyit, amennyit el bírsz vinni :D

Amúgy meg tényleg inkább az okot kell felderíteni. Szűrés-fény-tápozás összhangba hozása.

2016. aug. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos, az adatok: szűrő Resun CS-400, 400l/h, dupla szivacs, plusz szenes tasak, 6w, fénycső 15W T8-as égő (más infót nem láttam rajta), a lakók: 9 neon, 2 guppi, 2 sepregető garnéla, 1 anci, vízcsere általában 2 hetente, kb negyedét. Az utóbbi kommentelőnek nagyon köszönöm a felajánlást, de Kecskemétről kicsit nehézkes lenne az oda jutás :)
2016. aug. 10. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!