Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat vegyek? (egy...

Milyen halat vegyek? (egy picit, max 5-6 cm-es halat szeretnék)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy pici kis akváriumom van, kb. 5 literes. Abba szeretnék 1-2 kisebb halat. Írnátok nekem olyan halfajtát ami max 5-6 cm, kicsit igénytelenebb (szóval nem kell neki levegőztető, megeszi a sima haleledelt, nincs különösebb igénye stb...) kijön az ugyanolyan halfajtaval, hogy a hím vagy a nőstény "jobb", és elél boldogan ekkora kis helyen. Tisztaságilag milyen időközönként kell vizet cserélni, egy nap hányszor etessem , ilyeneket tudni szeretnék. Ui.: Nem olvasok utána az interneten, mert hol ezt írják, hol azt.... Előre is köszönöm! :)

2016. aug. 16. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

5 literben nem tarthatsz SEMMILYEN halat. 1-2 centiset sem, nem hogy 5-6 centiset.

Törvény is tiltja és egyébként is állatkínzás.

Minimum 30 liter kell a halaknak. Ebben tarthatsz 1 bettát, 4-6 hím guppit vagy valamilyen nanohalat. Ebbe mindenképpen kell szűrő, betta esetén vízmelegítő is.

30 literes akvárium esetén emellett hetente kell 10 liter vizet cserélni.

A hal(ak) érkezése előtt 3 hétig járatni kell az aksit szűrővel, néha egy kis kaját bedobni.

2016. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyjából ki lehet szűrni a helyes infókat, és azok mind ugyanazt mondják. Pl.:


-5 literben nem lehet egyetlen gerinces állatot sem tartani, még 25-ben sem, 5-ben gyakorlatilag állatból kb plankton méretűt lehet tartani.

- 5-6 cm-es hal a díszhalak között egyébként közepesnek számít, de szinte kivétel nélkül rajhalak, 8 db a minimum létszám, amivel tarthatóak, kevesebb egyedszám esetén vagy közvetlenül a stresszbe pusztulnak bele, vagy annak a következményeibe.

- Igénytelen hal nincs, csak igénytelen haltartó, szűrő nélkül nincs akvárium, csak egy rothadó pöcegödör.

- Egyetlen hal sincs a világon, ami boldogan elélne ekkora helyen, és ilyen körülmények között. Egy egy döglött hal gyártó kínzókamra.

-Tisztítani nem lehet vízcserével, ez nem választható opció, sajnos a természet nem úgy működik, ahogy a fantáziádban elképzeled, hanem úgy, ahogy ő akar.

- Pont ezért ha akvarisztikával akarsz foglalkozni, nem tudod megkerülni az utána olvasást, mert kizárásos alapon neked kell megtanulnod hogyan működnek a dolgok, fordítva nem megy, nem lesz váratlanul életképes a dolog azért, mert te azt szeretnéd.

2016. aug. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

a törvény ami előírja a minimum 30 literes akvát és azt is ,h kötelező megfelelő szűrést biztosítani, ami 5 literbe kivitelezhetetlen, ja és persze a gömb akvárium is tilos.


[link]


kimásolom a rád vonatkozó részeket:


(5)17 Tilos


c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani.



B.81 Halak


3. Az akváriumot olyan mennyiségű és minőségű szűrőberendezéssel kell működtetni, mely tartósan biztosítani képes a halak számára megfelelő életfeltételek kialakításához szükséges vízparamétereket.



Remélem nem mész a saját fejed után és nem leszel te is állatkínzó. :)

2016. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szo sincs rola hogy allatkinzo akarok lenni, valoszinuleg nem ezert akarok meg halakat is nevelgetni a tobbi kisallatom mellett. Egyszeruen csak fogalmatlan vagyok ebben a temaban, de most paran kioktattak mit hogyan kell csinalni. Azt tudtam hogy gomb akvariumban nem lehet halat tartani. De az hulyeseg hogy minden esetben kell levegozteto. Az allatkereskedesben az elado azt mondta: aranyhal eseteben nem szukseges, ha normalisan rendben van tartva.
2016. aug. 17. 09:17
 5/16 A kérdező kommentje:
Kulonben is, gondolkozz mar egy kicsit... -.- Szerinted ha allatkinzo akarnek lenni, erdekelne hogy mit hogyan kell csinalni es mi a jo neki?! .... Istenem, azert mert nem tudtam ezt, allatkinzo vagyok hogy megkerdeztem?... Gratulalok ha neked igy fogta fel a kicsi kis agyad.
2016. aug. 17. 09:32
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

levegőztető valóban nem kell az aranyhalnak csak 300 literes akvárium és brutál bilógia szűrés. abba a boltba ne menj többet fogalmatlanok. és látom a mondandónk lényegét szépen kiragadtad... :D a boltba gondolom azt is mondták ,h 5 liter elég az aranyhalnak :D

itt egy kisebb testű aranyhal felnőtt példánya, csak h nehogy megvedd szerencsétlent...


[link]

2016. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
és nem írtam ,1 szóval se hogy az vagy, annyit írtam ,h remélem nem leszel az és nem veszel 5 literbe halat, szövegértést kicsit még gyakorolgasd :P
2016. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
sőt elolvastam a többiek írását, mindenki hozzászólása építő jellegű, senki se osztott ki... hiperszenzitív egy kölyök lehetsz :D
2016. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
ja most kapizsgálom ,h a szűrő neked egyenlő a levegőztetővel... olvasd el akkor a törvényt , h kötelező-e a szűrő... te kis csatagyík :D
2016. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
elfogadom ,h hülyeség a szűrő, ha levezeted nekem ,h mit kezdesz a halak által "termelt" ammóniával. ami méreg számukra, halálos méreg...
2016. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!