Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az igaz, hogy nem szabad az...

Oliver524 kérdése:

Az igaz, hogy nem szabad az akváriumba egyszerre belerakni az összes újonnan vett halat, mert a szűrőnek kell egy kis idő az alkalmazkodáshoz?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyit kell várni? Ajánlott több részletben beszerezni őket?

2016. aug. 23. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
igaz is meg nem is, attól függ milyen hal( pl területvédő sügéreknél nem biztos, h jó ötlet.:) ). 1 hetes eltolódással mehetnek a halak. mekkora akvába, milyen halakról van szó?
2016. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Amikor először vettem halakat, az eladó azt mondta, hogy 3 napig "állnia" kell a víznek, persze szűrő bekapcsolásával együtt. Azt nem szabad soha kikapcsolni.
2016. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
3 hét az a 3 nap, eladóra pedig 90%-ban soha nem érdemes hallgatni. Neked kis nanohalak lesznek, ha jól emlékszem a kérdésedre, ők két ráészletben mehetnek, nem terhelnek sokat.
2016. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
*90%-ban nem érdemes hallgatni.
2016. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a szűrőnek 2-3 hétig kell menni a halak érkezése előtt, a víznek elég állnia 5-6 órát a klór hamar kimegy, főleg ha szellőzteted, de legjobb a vízelőkészítő,az megköti a nehézfémeket is.
2016. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a nano halak nem piszkítanak valami sokat :) ha tisztességesen szennyezed a vizüket, mindennap hal kajával akkor nem lesz gond.
2016. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Összegezve: miután először feltöltöttem az akváriumot várnom kellene 2-3 HETET? Azután két részletben vételezzem a nano halakat, hogy a szűrő elbírja? Az nagyon sok idő. Nekem az eladó 3-4 napot mondott...
2016. aug. 23. 22:39
 8/12 anonim ***** válasza:

ha sok ha nem annyit kell várni. kérdezd meg akkor részletesebben a boltost részletesen a nitrifikációról. sztem még a fogalmat se hallotta :D

tessék:


[link]

2016. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az eladó azt akarja, hogy minél hamarabb minél több mindent vegyél, aztán a halak jó része is kidöglik és mehetsz venni újra. Az akvarisztika türelmen(is) alapul. 2-3 hetet kell várni, közben halkaját beszórni, hogy a szűrőbaktériumok elszaporodjanak.


Olvasmány: [link]

[link]

2016. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
-részletesen
2016. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!