Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat vegyek a 25...

Macskaesegymopsz kérdése:

Milyen halat vegyek a 25 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Édesvizi díszhalt akkarok.(kezdő vagyok)ez lesz az első halam. Németországban is törvény az hogy 30 literes akvárium alat nem lehet halat venni?
2016. aug. 30. 06:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy Németországban milyen törvény vonatkozik erre, de biztos vagyok benne, hogy ott is van ezzel kapcsolatban előírás, ami talán még a miénknél is szigorúbb.

Inkább vegyél csak garnélákat bele.

2016. aug. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
így is van elég halad ne akarj már többet halálra kínozni ,te szerencsétlen...
2016. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyent.

Tökmindegy , mit tilt a törvény. Nem a törvény miatt nem lehet benne halat tartani, ne keverd össze az ok-okozati összefüggést.


A törvény azért született meg, mert biológiai képtelenség kínvár nélkül bizonyos méreten alul halat tartani.

Ezt a bizonyos méretet jóhiszeműen, Magyarországon 30 literben állapították meg, de ha a gyakorlatot nézzük, szerintem 40 liter sokkal reálisabb lett volna.


Az meg tökmindegy hova mész a bolygón, a biológia nem változik.


Egyébként ha már itt tartunk, pont Németország jár (és főleg járt) messze előttünk az akvarisztikában.

A klasszikus akvarisztikai ismereteink, és a halfajok leírásának nagy része, (megkockáztatom 80-90%-a!) a 19-20. századi Németországból ered!


Az állatvédelmi törvények terén ugyanez a helyzet, általánosságban is elmondható , jóléti társadalmakban előbb születnek ilyen törvények, mert más területeken már jobban rendben vannak a dolgok.


Pl a gömb akvárium kártékonyságát , és tiltását a németek 70 évvel ezelőtt leírták... hogy törvénybe volt e iktatva, nem tudom, de hogy fehéren feketén le van írva, az biztos.


Mivel a mi állatvédelmi törvényünk mai formája az eu csatlakozás után született, és logikusan eu kompatibilisre kellett megalkotni, elképzelhető, hogy bizonyos részek az egész eu területén ugyanazok, pl akváriumoknál a 30 literes minimum méret.


De ezt csak gondolom, nem tudom.

De ahogy mondtam, nem is kell tudnom, mivel semmit nem jelent.

Az ember nem azért nem megy át 3 méter magas kamionnak 2,5 méteres híd alatt, mert nem látja a rendőr, hanem mert qrvára nem fér át alatta a gép.


Ne azért ne kínozz állatot, mert tiltja a törvény, hanem nőj fel a hobbi állattartás felelősségéhez, lényegéhez, ne azon kísérletezz, mit bírnak ki az állatok, hanem teremts optimális feltételeket.

2016. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

a német állatvédelmi törvények ezerszer szigorúbbak,mint a magyar törvények ezen a téren.

biztos vagyok benne,hogy ott sem lehet 30 liter alatt halat tartani. sőt,szerintem a minimum is több lehet ott, mint nálunk

vegyél egy 54 litereset inkább. eléggé standard méret, kb 2-3 ezerért utánad dobják használtan. és ebben már van lehetőséged jó néhány fajta halat tartani.

2016. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Olvasgassunk ezt az oldalt és ha lesz elég pénzed tartsál díszhalat [link]
2016. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2016. aug. 30. 12:51
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem 1 sziámi harcos hím,pár neon,3 páncélos harcsa és egy khuli khuli van benn. :)
2016. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
már egy jó ideje jól megvannak. :)szurve van rendesen, van benn sok növény...ph és keménység nomrális.
2016. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, mondták neked, hogy jól megvannak? Vagy buborék jelekkel kommunikáltok?

Csak mert tudod, a halak nem igazán fognak keservesen nyüszíteni, ha bajuk van.

Meg gondolom arról is hallottál már, hogy emberek is élnek akár évtizedekig is 3 négyzetméteren, elítéltnek hívják őket.

Ők is tök jól elvannak.

2016. aug. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
jaja 4-5 évig is tök jól elvoltak a zsidók a haláltáborokba... és még páran túl is élték, tehát biztos jó dolguk volt...
2016. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!