Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 l akváriumba milyen, és...

40 l akváriumba milyen, és mennyi halat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hete, hogy kezdőként vásároltunk egy 40 l-es akváriumot, szettben volt hozzá minden. Az eladó nő azt ajánlotta, hogy elfér benne 6 neon hal, 6 parázslazac, és 1 törpe páncélosharcsa.

3 élőnövény van benne, illetve kavicsok, amit le is szűrtem mielőtt beletettük az akváriumba.


Pár nap múlva a 6 neon halból 5 elpusztult 1 nap alatt. Ennek mi lehet az oka? A víz hőmérséklete 25 fokos, levegőztető 0-24-ben megy. Zsúfoltan voltak esetleg?


Vagy ilyen 40 l-es akváriumba inkább csak garnélát lehet tenni,növényekkel?

Mit tudtok tanácsolni?



2016. szept. 9. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

No hát az eladótól ezért nem kérünk tanácsot.

-3 hétig járatni kell az akvát. Nitrát, ammónia miatt.

-Minimum 10 neon, minimum 80 cm akvárium.

-Minimum 6 páncélos... Stb

2016. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%

Zsúfolt is, és ahogy írták több hiba is van.

Aksit 3 hétig üresben járatni kell, halkaja hozzászórásával, hogy kialakuljon a megfelelő mikrokultúra.

Páncélsoharcsák szintén rajhalak, nem tartható egyedül. Ami működhet:

1 betta, vagy

6 parázslazac, vagy

Egy csapat nanohal 10 db, melléjük rakhatsz pár törpegarnélát is, sztem ez tud a leg mutatósabb lenni

[link]

Sem sima, sem vörös, sem hamis neonhal nem igazán tartható 40 literben, az legalábbis biztos, hogy nem érzi jól magát, így én nem ajánlom.

Esetleg 4-5 guppi hím(pl endler vagy szivárványos)



[link]


Itt tudsz még nézelődni, bal alul jelöld be h 40 literes akvához keresel, viszont olyat ajánlok, amit 30 litertől írnak, ugyanis sok apró csapathalnak nem elég az a 2-3-4 db amit 40 literben tudsz tartani belőlük, ez nem tesz ki egy rajt, és emiatt stresszesek lehetnek, elpusztulhatnak. Ha pedig túl nagy a létszám a helyhez képest, halfajtától függően egymásnak is eshetnek.


Ezenkívül díszhalon ajánlom egy két kezdőknek való cikk(pl akvárium beüzemelése) elolvasását.


Ne keseredj el, hogy elsőre így sikerült, én a helyedben visszavinném a vett halakat, vagy kölcsönadnám vkinek, aki el tudja helyezni őket, mivel ők is elpusztulhatnak ha nem megfelelelő a vízminőség, és előlről kezdeném, és ezúttal rendesen.

Eladóra pedig ne tessék hallgatni, egyrészt lehet, hogy egy hónapja még cba eladó volt, másrészt meg neki az a dolga, hogy minnél többet rádtukmáljon.

2016. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!