Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ancit lehet kisméretű halakkal...

Ancit lehet kisméretű halakkal is tartani?

Figyelt kérdés
2016. okt. 10. 06:57
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Én nem vettem észre, hogy bármelyik halat támadná, kivéve etetéskor.:D Olyankor sem a halat támadja csak kaját védi, védi még a búvóhelyét és ha van akkor az ikrát és az ivadékot de ezt hamar megtanulja a többi hal.:D Öreg és főleg egyedül tartott híméknél előfordul az agresszív viselkedés. Ne felejtsd el, hogy felnőtt korban korhadék és dögevő, növényi és állati eredetű kaja is kell neki, nem mindig elég az amit talál ilyenkor a sérült vagy beteg halakat levadászhatja és meg is eheti. A legkisebb hal amivel együtt tartottam a kék neon volt, ill ivadékhalak, őket sem tőle kellett félteni.
2016. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én neonokat tartok velük már jó pár éve, elég békés, sosincs velük semmi problema.
2016. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most félnek tőle a törpe páncélosharcsák mert nem engedi őket oda a búvóhelyükre.
2016. okt. 10. 14:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Vegyek még egy bújkálót hogy ne féljenek?
2016. okt. 10. 14:39
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Persze, de nem muszáj venni magad is könnyen készíthetsz kövekből gyökerekből, fakéregből, kókuszhéjból,mohával borított cserépből, csövekből stb. Az anciknak amúgy is szükségük van kéregre, gyökére az emésztésükhöz, mint már mondtam főleg korhadék és dögevők. Nagyon egyszerűen tudsz bújót készíteni lehullott platánkéregből, megmosod kiáztatod és a kéreg magától csővé gömbölyödik. Legfeljebb kicsit megkötözöd, vagy ráhúzod egy műanyag csőre, hogy megfelelő méretű legyen az átmérő, akár mohát is kötözhetsz rá. Szebbek és természetesebb hatásúak ezek mint a bolti giccsek. Legalább 2-3 búvóhellyel több legyen mint amennyi bujkálós halad van.
2016. okt. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2016. okt. 11. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!