Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olcsó világítás a 30 literes...

Olcsó világítás a 30 literes akváriumba hogyan?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hosszabítóról levágott kábel, hajólámpa, villanykörte, megvan 1000Ft-ból, bár kicsit ronda lesz.
2010. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


ilyet nem lehet belerakni?

2010. ápr. 26. 11:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de a LED-nél maga az égő nagyon olcsó de a meghajtás (ami a linkeden NEM jár hozzá) az eléggé drága mulatság!


Amúgy egy sima, egyszerű, bármelyik boltban kapható neoncső a megfelelő hosszban hideg fehér csővel tökéletesen megteszi.

2010. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem írtad, hogy mi a célod vele. Díszvilágítás, vagy a növények kellő megvilágítása? Továbbá fontos lehet, hogy az áramfogyasztás szempontjából nézzük, vagy a lámpa tényleges ára a mérvadó. Mármint, hogy legyen olcsó? Én energiatakarékos kompakt fénycsövet ajánlanék, ha növény is lesz az akváriumba akkor 5000-6500K(Kelvin) színhőmérsékletűt, kb 10-15W-os elég.A ledlámpa nem jó a növények neveléséhez, amelyik megfelelne az 3-5000 Ft viszont alig fogyaszt valamit és szinte sohasem fog tönkremenni, ezek már 220V-ról működnek és normál foglalatba csavarhatóak.Az izzók és fénycsövek aránylag olcsók, de a fogyasztásuk többszöröse az általam javasolt kompakt fénycső fogyasztásánál.Az a mérvadó, hogy neked mire kell.
2010. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a szilikonos ledsor nem világít túl jól, és zavaró a szemnek a sok pötty. Kipróbálod majd rájösz :)

Berakhatod a vízbe is, csak a két végét ne rakd bele.


Szerintem a neon a legjobb, de egy sima villanykörtét, vagy egy halogén izzót is fölé rakhatsz, nem tiltja senki :)

2010. ápr. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szentpety ***** válasza:
Én magamnak csináltam a világítást. 1 cm vastag bútorlapból méretre készítettem egy trapéz formájú házat. A belsejébe vágtam tükröt,és szereltem bele egy foglalatot és egy kapcsolót. Mindössze egy 7 wattos energiatakarékos izzó van benne,de ez pont elég,mivel a tükör minden irányban szórja a fényt. És az én akim 60 literes. Nem tudom hogy mennyibe kerülne a "hozzávalókat" megvenni,mert nekem minden volt hozzá,csak az izzóra költöttem.
2010. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!