Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaknál miért a jeges...

A halaknál miért a jeges vízbe dobás a legkíméletesebb halál?

Figyelt kérdés
most mutattak egy halfarmot, ahol így csinálják
2016. okt. 31. 13:46
 1/5 elwera ***** válasza:
Mert belassulnak a hideg hatására és elalszanak. Meg hát így a gyilkolás tisztább, hiszen nincs vér és nincsenek csonkított halak. Ha fejbeütnék azzal lenne vér. A fagyasztás nem olyan durva. Amikor a halak vermelnek télen akkor se reagálnak a környezeti hatásokra csak nagyon lelassulnak, mintha majdnem meghalnának, mint a zombik, valószínűleg nem fáznak akkor sem, mert később amikor visszamelegszik a tó nyáron akkor felélednek és elkezdenek enni, mozogni.
2016. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor ezt otthon is lehet alkalmazni?
2016. nov. 1. 10:11
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Igen, otthon is ez az egyik leghumánusabb módszer de a víznek valóban hidegnek kell lennie mondhatni úgy, hogy jeges víz legyen.
2016. nov. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és ez után már fel lehet vágni, vagy ütni itt is kell, meg azt kérdezném még, hogy ez a rákoknál is így van, mert egyszer náluk is láttam ilyen módszert, de sajnos többször azt, hogy élve teszik a serpenyőre, ami szemétség, meg egyszer volt olyan is, hogy Gordon Remsy ilyen tészta méretű angolnákat sütött ki élve?
2016. nov. 2. 06:20
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Az ilyen kis meleg vízhez szokott akváriumi halakat egy pillanat alatt elkábítja és úgy 1perc után már döglöttek. Azt, hogy mennyi idő kell egy nagyobb halnak, mondjuk egy 2kg-os pontynak nem tudom de nyilván hosszabb. Én egy ekkora hallal azért várnék 1 órát és a biztonság kedvéért fejbe is vágnám mielőtt pikkelyezni és vagdalni kezdeném de még egyszer mondom nem tudom mennyi idő kellene. Hát az ilyen élve sütésnek, főzésnek én sem igazán tudom mi az értelme. Talán még a kagylók szintjéig elfogadhatónak tartom azt, hogy forró vízbe dobják de egy fejlettebb idegrendszerrel bíró állattal szemben szerintem is szemétség. Mondjuk a vágóhídon is lehetne kíméletesebben ölni. A kóser vágás nagyon brutális, szerintem a törvény tiltja is nálunk. Tudom én, hogy valahogy meg kell ölni az állatokat ahhoz, hogy megehessük de azért lehetnénk kíméletesebbek is szerintem.
2016. nov. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!