Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 70 literes akváriumba...

Egy 70 literes akváriumba milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Igazából nem szeretnék semmi nagy különlegességet, arra is gondoltam, hogy csak neonokat vennék bele, abból hány mehetne bele, esetleg valami más meg mellé? Szívesen veszek bármilyen ötletet. A Szűrés (Hailea Rp-400,) nem a legerősebb gondlom én , de eddig sokáig működött ezzel, egyenlőre nem nagyon áll módomban cserélni, de tervben van.
2016. nov. 2. 21:05
 1/7 srác980123 válasza:

Szia en most telepotem majd a 72literes aksimat..

1 pár torpe gurami

1pár ramirezi

10 nanohal

En oket teszem majd bele

2016. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én maradnék az eredeti ötletednél az-az egy csapatnyi kék neon. Esetleg 5-6 fős törpe páncélossal kiegészíthető ha már kellően elszaporodott a növényzet. Sötét aprószemcsés talaj(pl fekete homok), enyhén tőzeggel színezett víz, sötétkék, vagy fekete hátfal és dús növényzet. A gyökerek, vasfa és pár laposabb szikla mohával borítva szép dekoráció. Az akvárium első részét hagyd meg teljes hosszában úszótérnek, hátra is inkább szálas növényeket telepíts, vagy mohafalat.
2016. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor mekkora csapat neon mehet bele?:D
2016. nov. 3. 10:17
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Kb 10-12db, harcsák nélkül 15-16db. Dús növényzet mellett két hetente 30% vízcsere és "talajporszívózás". Amíg a növényzet nem stabil heti 20% ajánlott. Ezek természetesen csak iránymutató mértékek és darabszámok. Halakat csak akkor vásárolj ha már ritkítani kell a növényzetet, mondanám de úgyse tartja be senki.:D Azt azért érdemes megvárni, hogy minden növény hozzon egy új levelet és kicsit növekedésnek indulnak.
2016. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Halak még biztos minimum 1 hónap múlva lesznek benne. Mert beépített akvárium és bútor csere lesz, és ki kell szedni a helyéből, majd vissza rakni, ehhez a vizet ki kell szívni, addig igyekszem, hogy legalább beérjen a víz, most mar lassan 3 hete megy.
2016. nov. 3. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
A neon jó ötlet, abból mehet 20db + esetleg 5db panda páncélosharcsa, így elég mutatós lenne. Vagy másik lehetőség, hogy néhány (kb 5, mert úgyis szaporodnak) plattit veszel bele + az 5 páncélosharcsa. Vagy még szóba jöhetnek a nano halak is, pl gyöngy dánió, belőlük akár 20-30 is mehetne, de más már nem. ;)
2016. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. De akár variálni is lehet pl 3 platti (lehetőleg 1 hím 2 nőstény, vagy azonos neműek) + 10 neon + 5 panda páncélosharcsa.
2016. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!