Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl tartása?

Axolotl tartása?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy kötülbelül mennyibe kerül egy axolotl. Mármint annak utánanéztem, hogy kb 3-4 ezer forint, de ha akváriumot és midnen egyebet ami kell neki venni szeretnék akkor kb mennyibe kerül és miket kell venni?

Továbbá későbbiekben milyen költségei lehetnek?

akvárium mérete, meg minden érdekel igazából.

És ha valaki uyganezt letudja írni egy leopárdgekkóval kapcsolatban azt is nagyon megköszönöm^^



2016. nov. 7. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Írd be a google-ba ,hogy axolotl tartása illetve leopárdgekkó tartása.
2016. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
mi köze van a leopárdgekkónak ehhez???
2016. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


költségnek pedig számíts legalább 50 ezerre.

2016. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szia, nekem mind a kettő van. axolotl ára változó, én pl 1750 forintért vettem darabját (2-t), még nem teljesen kifejlett korukban, de már fél év alatt nőttek vagy 3 centit

akváriumba nagy szemű homok kell (egy zacskó pár száz forint)nehogy lenyeljék,de ki kell főzni előtte illetve sok búvóhely (növények, kövek) de olyan, ami nem sérti meg őket, mert nagyon érzékeny a testük, valamint szűrő (én 5000ért vettem) mindenképp kell. akváriumok ára változó, de legalább 70 centi hosszú kéne, és a víz hideg legyen. kajának adhatsz neki kukacot, szárított halat, stb erre számolj havi 500-700-at max, de az udvarról is megeszi pl. a gilisztát


leopárd gekkó terráriuma szintén legalább akkora legyen, ajánlott a napozás nekik, de nem kell 24/7ben a lámpa meg az UV, mert az lehúzás. kálciumpor néha ajánlott, beleforgatod a tücsköt vagy a kukacot, és úgy adod neki. tücsök (közepes) 20 forint darabja, de nyáron ott a fű, találsz 20 évre elegendőt. valami búvóhely neki is. mondjuk 1-2 hetente lespricceled, hogy tudjon vedleni.

ha valami még érdekel, kérdezz nyugodtan.

ja és éjszakai állat mindkettő, nappal inkább lustiznak

2016. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alanen válasza:

Én már egy darabnak is 100 literest javasolnék, mert szeretnek néha úszkálni. Kell aljzat. Én a Lidl parkolóból szedtem nagy szemű, laposabb kavicsokat, legalább 5 cm átmérőjűt. Mivel vákunmal szedik fel a kaját, így a kisebb dolgokat lenyelhetik. A homoktól el tud tömődni, a kavics meg eldugaszolja... Nekem kettő van, általában gilisztát kapnak, horgászboltban veszek, 130 ft egy doboz közepes gili. Ezzel kb 2 hétig elvannak. Néha lemegyek a kereskedésbe, és kérek döglött halat. De megeszik a szárított halat is, ha beáztatod nekik, és meglóbálod az orruk előtt. Érdemes venni egy 30 cm-es csipeszt, szintén állatboltban, mert lényegesen könnyebb lesz vele etetni, és kiszedni amit akarsz.

Kell szűrő. Attól függ mekkora aksi lesz, kereskedésben ugy 8-10.000 ami igazán jól működik, de neten Ugyanilyen teljesítményűt találhatsz 5-6000 ft körül.

Érdemes betenni pár bújókát, ez legyen mondjuk 2500 ft/2db.

Kell egy hőmérő, 500 ft.

Az előbb említett csipesz kb 2000 ft.

Aztán kell axi os :)

2016. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alanen válasza:

Lemaradt a vége... :)

Pesten vannak tenyésztők, akik 1000-1500ert adnak szép egészséges állatokat :)

Etetéseől még annyit, hogy nekem vannak bent Velük halak is, amiket elkaphatnak ha kedvük van hozzá.

Ja, és pár élő vagy mű növény is mehet :)

2016. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!