Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kettő Törpeharcsának hány...

Kettő Törpeharcsának hány literes akváriumra van szüksége?

Figyelt kérdés
Szeretnék kettő törpeharcsát, így megszeretném tudni, hogy hány l-es akváriumra van szükségük. Válaszoka előre is KÖSZI!!!

2016. nov. 9. 18:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
Csapathal, tehát legalább 6-7 példányt kell tartani, minimum 80 l-es akváriumban.
2016. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
mivel nagyra nő a törpeharcsa így 300 liter legalább.
2016. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vizeinkben is élő törpeharcsára gondolsz, akkor minimum 300 liter bitang erős szűréssel. Amennyiben a páncélosharcsákra, fajtól függően 40-80 liter a minimum, de belőlük legalább 5-6 példány kell.
2016. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mivel én lány létemre mégis horgászom,és meg is eszem a halat, ezért úgy lenne, hogy hogyha már elérné azt a méretet, akkor ki vennénk és megsütnénk, bár nem biztos! :)
2016. nov. 9. 19:32
 5/20 A kérdező kommentje:
Tehát a vizeinkben élőkre gondoltam :)
2016. nov. 9. 19:33
 6/20 anonim ***** válasza:

Ezeknek a hidegvízi fajoknak hatalmas medence kell.

Ahogy írták, 300 l alatt max teszkós kínzókamrát lehet fenntartani.

2016. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Salx Narval ***** válasza:
Ha pecázol akkor növényeket is lesz időd gyűjteni érdemes csinálnod egy szép hidegvizes akváriumot. Én is alaphangon 300-litert mondanék egy jó külső szűrővel, kiegészítő szűrésnek egy belső sem ártana mellé. Más kisebb halakat is tehetsz melléjük, hogy érdekesebb legyen. Fiatal példányokkal érdemes kezdeni és nem árt fokozatosan szoktatni őket a vízhez. Én régebben egy nagyobb raj szivárványos öklét neveltem de volt keszeg, küsz, naphalam és egyszer törpém is volt pár kicsi aranykárásszal (a halászléből mentettem őket :D) . Én csak biztatni tudlak, szép akváriumot készíthetsz és a gyűjtögetés is szórakoztató, érdemes vízibolhákat és egyéb rákocskákat, csigákat, esetleg kisebb kagylókat is telepíteni. A talaj mindenképp homok (esetleg 1-3mm folyami sóderrel keverve) legyen egy ilyen akváriumban más nem való. Jó szórakozást a pecázáshoz és az akvarisztikához is.
2016. nov. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsónak meg köszi a pecához, bár mivel most nálunk (Tiszaújvárosban) igen hideg az idő, ezért nincs nagyon kapás... :/
2016. nov. 10. 17:51
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
hideg? rá kell állni a menyhalra kishölgy :)
2016. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Készülünk arra is, de mivel már említettem, hogy pl. A csukázáshoz már hideg van, rá szeretnénk most egy ideig süllőzni, meg menyhalazni :)
2016. nov. 10. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!