Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A parázslazac hány nk-s...

A parázslazac hány nk-s vízben érzi jól magát?

Figyelt kérdés
2016. nov. 11. 20:45
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy a szabadesésből gyűjtött 25-26 fokos esővíz és forralt csapvíz keveréke a legjobb egy kis tőzegkivonattal, égertobozzal vagy, csersavporral ( ez kb 6pH és 6nk) . 1-10nk között jól érzi magát. Ioncserélt vízzel is keverhető a csapvíz, huminsavakat ez esetben is érdemes használni. Nem nagy beruházás ez sem hiszen apró termetük miatt kis akváriumban is elvan egy 15-fős raj. Semmilyen más hallal nem társítanám, nem azért mert nem lehet csak szerintem önmagukban mutatósak. Szaporításhoz lejjebb lehet vinni a keménységet de ebben a vízben már ikrát is raknak, amit egy részleges vízcsere is kiválthat ha elég nagyok már. Jól mutatnak sötét talaj és hátfal mellett, növénynek a jávai mohát ajánlanám egy gyökérre téve esetleg páfrány is mehet rá, tüskéshínárból is mehet egy kupacnyi akár hátra ültetve, akár csak a vízre dobva. A vizet szűrni és frissíteni is kell ( 1-2 hetente 20-30% vízcsere), elég egy kis belső szűrő esőztetővel. A vízcseréknél figyelni kell, hogy a cserevíz paraméterei közel azonosak legyenek az akvárium vizével, jó ha megjegyzed az arányokat és mindig ugyanúgy kevered. Csapvízben is tartják őket szerintem a halas sem lágyítja a vizüket de te azt kérdezted mi a jó nekik ezért részleteztem. Ha mégis megcsinálnád a lágyítást és savanyítást akkor szoktatni kell őket ha eddig csapvízben voltak.
2016. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 kn körül, az alá nem érdemes lágyítani.


De meg kell kérdezni a boltban, miben van tartva, mert eléggé beakvarizált, valószínűleg csapvízben van tartva, mert abban is elvan.

Ha abban tartják, akkor otthon is abban kell elkezdeni tartani, és apránként lelágyítani.

2016. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő válaszokat!!!
2016. nov. 12. 21:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!