Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet az akvárium...

Hogyan lehet az akvárium vizét tisztábban tartani?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy elvileg megfelelő a szűrő pumpateljesítménye, és rendesen is működik, viszont mégis kissé koszosnak tűnik a víz, mintha poros lenne, illetve ez rárakódik a növényekre, és mintha a száruknál emiatt picit rohadnának... Tudtok valamilyen alternatív megoldásról, ami rásegítene a tisztításra? Például olvastam bizonyos rákfajtákról, amik segíthetnek ebben.

2016. nov. 20. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
Nekem mikor anno volt akváriumom és a kisállatboltban adtak hozzá cseppeket. Nem tudom már mi volt a neve de ha rákérdezel biztosan megmondják. Mindog kellett egy két cseppet tennem a vízbe. Az egyik algátlanított a másik meg már nem is tudom mit csinált de az is így segített tisztán tartani. Az egyik kék volt ugyhogy mikor belecseppentettem ilyen szép halványkék lett a víz
2016. nov. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Csak az 1-esre ne hallgass, hacsak nem gumihalakat akarsz tartani. Már jelentettem, lehet hogy törlik, ebben az esetben tárgytalan.



Egy rák nyilván nem tudja megtisztítani az akváriumot, (sőt nyilván ugyanúgy terheli a vizet mint más állat) meg amúgy sem úgy megy normális esetben, hogy akármilyen környezetbe, a vízminőség okán, tervezetlen állatokat rakunk be pluszba.


A megoldáshoz azt kell tudni, mi ez a szennyeződés.

Úgy viszont hogy semmit nem írsz az akváriumról, ember nincs aki válaszolni tudna.


Akkor tizenkét milliomodszorra is leírom, már kikopott a billentyűzet ezeken a helyeken:

akvárium mérete, szűrő pontos márkája, típusa, tartott halak fajtája, száma, tartott növények fajtája, száma, akvárium indításának ideje, vízcserék mennyisége, gyakorisága, világítás minősége (színhőmérséklet) mennyisége (teljesítmény).....

2016. nov. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs túletetés, akkor kevés ételmaradék marad a vízben. Nem a szűrő teljesítménye a gond, hanem a túl erős vízáramlás képes felkavarni az üledéket. Ezért az üledék rendszeres eltávolítása lényeges. Ha túl kemény a víz, pl. a kemény vízzel történő víz utánpótlás következtében, az is okozhat mészkiválást a leveleken is. Kevés moszat megjelenése a leveleken még normálisnak tekinthető, de a csigák sokszor segítenek a moszatok eltávolításával.
2016. nov. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Kedves kettes! Mielőtt jelentgetes meg lepontozod a másikat kicsit utána járhatnál a dolgoknak. Vannak olyan készítmények amiknek vízbe csepegtetésével meg lehet akadályozni az algásodást vagy az egyéb szennyeződéseket. Nem egy és nem két akváriumom volt mindegyiknél ilyet használtam. Bevált. De ha azt hiszed nem létezik ilyen csepp akkor tessék: [link] tehát egyáltalán nem irtam hülyeséget úgyhogy a vádaskodásod alaptalan 1es voltam
2016. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Igen, tudom hogy vannak olyan szerek, amik kiirtják az algát.


De hadd ne kezdjek bele most akvarisztikai alapismeretekbe, és írjak kisregény arról, miért kizárólag ártani tudnak ezek a szerek.


Nyáron gyerekmedencébe biztos jó belepocsolni, hogy ne algásodjon a víz. Kb ennyit tud.


Ja, nem, még azt is tudja, hogy gazdagítja azt a kitalálta, mert sok ostoba lusta ember 2-t nem bír kattintani, mielőtt megvenne ilyen szarokat.

2016. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1-est 4-est felpontozóktól kérdezném, hogyan lehet egy súlyos betegségekre kitalált antibiotikummal

(kék lötty, metilénkék, válogatás nélkül kinyírja a lebontóbaktériumokat is, amik a biológiai szűrést végzik, nélkülük mérgezővé válik a víz)


meg méreggel

(amit sok vízi életforma nem bír, emellett pedig egy tüneti kezelés, hiszen nem az algával van baj, hanem azzal, hogy az alga valamilyen -nagy mennyiségben halakra mérgező- anyagon él, amiből túl sok van

-így ha kiiktatjuk az algát, felhasználatlanul marad a vízben a méreg)


szóval hogy szűrést lenullázó gyógyszerrel, meg méreggel, hogyan lehet tisztábban tartani az akváriumot?


A kérdező szempontjából is várom a kielégítő magyarázatot! :)

2016. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 elwera ***** válasza:
Az RO víztisztítóm nagyon sok sarat, meg mocskot kiszűr a csapvízből, ezt a papírszűrőjén látom hogy milyen koszos lesz. Ezzel lágyabb vizet csinálok, ami azért is jó, mert így a vízkő sem rakódik az akvárium peremére. Azt is kiszűri. De amúgy jöhet szennyeződés, vagy zsiradék a fagyasztott halkajából is.
2016. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit több infó nem ártana tényleg, mekkora akvárium, milyen szűrő? Van amikor egy belső már kevés egy jó szűrésre, ilyenkor érdemes egy külsőre beruházni, azokban pedig a finom szivacs, vagy perlon vatta elég hatásosan ki tudja szűrni az ilyen apró , lebegő szennyeződéseket. ez mellett arra is érdemes figyelni, hogy a szűrő kifolyó ága ne keverje fel az aljazatot. Ezt akár az akvárium túlfelén is megteheti, ahogy megfordul a víz. Nekem anno a JBL manadó talajt hordta így a vízáramlat , pedig 120 centi hosszú az akváriumom. Ezeken kívül még a gyakoribb aljzatporszívózás sem árt.
2016. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!