Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 L akváriumba milyen és...

50 L akváriumba milyen és mennyi halat lehet tenni?

Figyelt kérdés
most vettem egy 50 literes akváriumot és a segítségeteket kérném, hogy menni és milyen halat tehetek bele. elore is koszonom

2016. dec. 11. 12:48
 1/4 anonim válasza:
hát ez a hal méretétől is függ , ha apró neon halakat vagy takarító halat teszel bele akkor elfér benne sok , de ha mondjuk nagyobb halakat szeretnél lehet hogy csak 1-2. A harcos halat nem ajánlom , habár nagyon szép, de ha sok halat szeretnél , akkor ez az a fajta ami nem jó erre a célra, ha mégis azt szeretnél akkor külön kell tartani , mivel levadászná a társait
2016. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
45%

Nem túl nagy halak valók bele, nekem mikor volt 54 literes rengeteg halat raktam bele, mindig kicsinek bizonyult. Ami bejött és ajánlani tudom az több verzió. Kifejtem őket:

1. 3db malabári dánió, ők beússzák az egész akváriumot, szépek, pont elég nagyra nőnek, 3 db nál kevesebb nem jó 3nál több nem fér el. 4db páncélos harcsa, ők takarítanak alul, aranyosak, és nagyon látványos amikor fölmennek pipálni. És egy hím betta.

Ezek jól megvannak együtt. A malabári dánió kiugorhat, ezért lwgxen teteje is az akváriumnak.

2. Neonhalak. Van több fajta neonhal. Kék a leggyakoribb. Sokan sokféle hallal összerakják őket, de a legjobb ha csak ők vannak, mert rajban úsznak, és az egy jól beállított áramlásnál még egy 50literes akváriumban is igen látványos tud lenni 15-20db.itt is melléjük érdemes 4 db páncélos harcsi.

3. Az utolsó javaslatom a szumátrai díszmárna 7-10db. Vicces hal, ugyanakkor pont olyan mint egy apróbb piranha. Soakt kergetőznek egymással, szépre is nőnek, viszont mellé nem javaslok semmilyen másik élőlényt mert ezek a csigát is őrületbe kergetik. Egyedül tartva jó választás, de minden más halat rajban kergetnek mint a verőlegények, és kicsinálják.


Most így ennyi jutott az eszembe, de ha van kérdésed még válaszolok ;)

2016. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez te sem mondod komolyan...

Egy összeállítás sem jó. 15-20 neonhalnak minimum 80 cm hosszú akvárium kell, ez szabvány 96 vagy 112 liter.

A malábári dánió 10 centisre nő normális körülmények között. 100-120 liter felett tartható.

A szumi megint nem ekkora akváriumba való.

A páncélosharcsából meg kb 25 faj létezik...

2016. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még a neon halnak is picike egy 50 literes. Esetleg 5-6 endler guppi, de inkább csak egy tucat apró garnélát tennék bele.

Lehet ilyen kicsi akváriumból is szépet kihozni (lásd nano stílus), de 10-20 halat tartani egy ennyire kevés vízben tiszta állatkínzás.

2016. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!