Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék halakat tartani....

Szeretnék halakat tartani. Kezdő vagyok. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Szeretnék halakat tartani, de ez lenne az első alkalmam. Van egy 45cm hosszú 35cm széles akváriumom. Ebbe lehetne halakat tartani? Ha igen milyeneket. Szeretnék bohóchalat, betta, alganyaló csigát +még színes halakat, ha lehetséges még Neon halat😊. Azért teszem fel a kérdést hogy tudjam, jó körümények között tudom-e tartani majd őket. Guppik lennének köztük. Amilyen halakat felsoroltam nem fogja megenni? És lehet hogy lennének kishalak? Nagyon szeretnék olyan kishalakat ami ott születik😍. Az aljzat az milyen legyen? Növény? Igazni vagy mű? Ételük? Lámpa milyen fajta? Az igaz hogy 2-3 hónapig maga az akváriumnak kell járnia hogy ne legyen benne klor vagy mi😂 valami folyadék kell a vizükbe? Tényleg kezdő vagyok amint látod. Ja meg a búvóhely+ lélegeztető? Kérlek írjátok le a véleményeteket. Nagyon szeretnék halakat. Köszönöm😋😋

2017. jan. 13. 12:55
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja és ez hány liter? Ebben lehet halat tartani?
2017. jan. 13. 13:00
 2/25 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, az körülbelül 36 l, de nem biztos, hogy igazam van
2017. jan. 13. 13:04
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Na először is szépen nyugodj meg. Szóval,neked van most egy 36 literes akváriumod. Lehet benne halakat tartani,de a bohóchalat felejtsd el,az tengeri,nem való az még neked. Nehéz lenne elmagyarázni,ezért ajánlom neked Horn Péter,Zsilinszky Sándor- Akvarisztika című könyvét. Vagy ingyenes ebook-okat is találsz. De előtte egy valamit jegyezz meg ! AZ ELADÓKRA NEM HALLGATUNK ! Oké?!
2017. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt szépen olvasd el előző voltam.

2017. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Jól van köszönöm. Azért kérdeztem, mert kezdő vagyok nem kell leharapni a fejem, de azert köszönöm a választ. :))
2017. jan. 13. 13:37
 6/25 A kérdező kommentje:
De akkor milyen halat ajanlassz??
2017. jan. 13. 13:37
 7/25 anonim ***** válasza:
47%
Ha leméred a magasságot is, akkor kiszámolhatod az űrtartalmat. Ha belső szűrőd is lesz hozzá (esetleg levegőztető is), akkor több halat is tarthatsz. Általánosságban levegőztetés nélkül 1 db kb. 5 cm-es halra 15 liter vizet szokás számítani, levegőztetéssel 5-10 liter vizet. Ügyelni kell arra, hogy megfelelő növényesítés mellett a halaknak legyen alkalmas nagyságú kiúszótér. A jelzett kis akvárium inkább kisebb méretű halakhoz alkalmas. Tekintetbe kell venni a helyiség hőmérsékletét ill. a víz melegítésének lehetőségét. Nagyon ajánlott az előzőekben jelzett szakirodalom előzetes átolvasása, de magyar nyelven más szakirodalom is hozzáférhető.
2017. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
bohóchalat bettával? biológia órán hol voltál ? :D ennyire valaki nem lehet sötét, ha kezdő ha nem...
2017. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mennyire kicsi halak? Amiket leírtam(a bohóchal már kizárva) azok közül egyik sem jó???. Valami színes halat, vagy szépet ajánlanátok???
2017. jan. 13. 13:52
 10/25 anonim ***** válasza:
5 hím guppi
2017. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!