Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan adjam oda a Sziámi...

Hogyan adjam oda a Sziámi Harcoshalamnak a fagyasztott szúnyoglárvát?

Figyelt kérdés
Ilyen kis kockákba van beletöltve. Leszedtem 1kis kockáról a fóliát. Elkezdtem a vízbe rázogatni, h menyjen belőle ki, de nem jött. Aztán forró vízbe áztattam, egy kicsit jobb is lett a megolvadástól .. de utána beletettem a vízbe és így se jött ki normálisan. Végül kanálal kiszedtem.
2010. máj. 5. 15:11
 1/5 kzs ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy egy pohárban kis vizet meglangyosítok, és ebbe teszem bele a fagyasztott eleségkockát.

Ha elolvadt a jég, akkor fokozatosan beleöntöm az akváriumba a pohár tartalmát.

Ennyi.

2010. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.(:
2010. máj. 5. 16:32
 3/5 Szentpety ***** válasza:
Lehet kapni műanyag lyukacsos etetőt(tapadókorongos) Én jegesen beledobok egy kis darabot,a vízben felolvad. A kis lyukakon kicsipkedi amennyi neki kell,el van vele egy jó darabig,amit pedig meghagy azt kiveszem és kidobom.Ez azért is jó megoldás,mert nem hullik az aki aljára,és nem indul bomlásnak. A fagyasztott szúnyoglárvát pedig jegesen szoktam a csomagolásban feldarabolni.Egy kést ráteszek a csomagolásra,és egy kis kalapáccsal ráütök.Igy könnyen a kívánt méretre vágom,a csomagolás pedig megakadályozza hogy a fagyos eleség szétszálljon. Pár perc alatt előre meg szoktam csinálni egy hétre előre a napi adagjukat,és azt külön dobozba teszem.
2010. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszra felelve:/

Én nem tenném be jegesen az eleséget. Ugyanis egy bizonyos területen nagyon elhűti a vizet. Ezért meg van az a veszély, hogy a hal - pláne a Sziámi harcoshal, amelyik ráadásul elég melegigényes - megfázik.

Különben a SERA etetésről szóló kiadványa határozottan ellenzi a túl hideg eleség adását.

Éppen ezért sokkal jobb, ha külön pohár vízben előzőleg felengedtetem a fagyos eleséget, és UTÁNA adom oda a halaknak.

-----------

A csomagolt szúnyoglárva ilyen jellegű porciózása (kést helyezünk az eleségre, és kalapáccsal szétporciózzuk) ellenben jónak tűnik. Csak ha kockázott eleségről van szó, akkor nincs értelme, mivel eleve annyi kaját adok nekik oda, amennyit kell (általában 1 kocka elég szokott lenni /de persze függ a halak létszámától/).

2010. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2010. máj. 11. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!