Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek lehet olyan...

Szerintetek lehet olyan akváriumot csinálni, amivel kb. heti fél-1 óra elfoglaltság van?

Figyelt kérdés

gondoltam csak növényes akváriumra is, de halas-ra is...

Szüleim szerint csak a munka van vele, meg még áramot is fogyaszt... én úgytudom, hogy ha rendesen meg van csinálva, akkor nincs vele annyira sok gond...

Mi az igazság? előre is köszi.



2017. febr. 17. 20:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem telepíted túl , megfelelő a szűrés akkor simán kivitelezhető. Nekem 600 literes van, a heti vizcsere fél óra.
2017. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Áramot fogyaszt az tény :D
2017. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az eleje melós, meg költséges.


De ha beáll, utána alig kell vele foglalkozni, és ha jól tervezett, akkor a további költségei (áram) is minimálisak.

2017. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet csinálni, csak nagy akvárium kell hozzá és stabil bioszféra. (Növények, halak, csigák, alga)
2017. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Kisebb akváriummal is lehet , főleg ha alul van telepítve. Csak nem szabad az eladó tanácsát megfogadni :D
2017. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...

igaz, azt már észrevettem, hogy a boltosok tanácsát általában nem szabad megfogadni, nem is az alapján tájékozódok :D

mekkora lenne az a méret, ami már ilyen szempontból megfelelő lenne ha mondjuk halak is lennnének benne?

+ ha csak növények vannak?

és még olyan gondolatom is van, hogy növényes lenne, de egy két apró állatka lenne benne, hogy mégiscsak legyen benne mozgó élőlény is :D tehát pl. garnéla, csigák, stb.... ez mennyire befolyásolja a rá fordítandó időt?

2017. febr. 17. 21:22
 7/22 A kérdező kommentje:
a garnélás esetben halak nem lennének, csak növény (meg a garnélák, csigák, stb.)
2017. febr. 17. 21:23
 8/22 A kérdező kommentje:
amúgy szüleim véleménye szerint az akváriumot 1-2 hetente mindig ki kell mosni (tisztítani) meg teljes vízcserét végezni, és ekkor mindent ki kell pakolni (mert különben tiszta alga, meg kosz lenne minden... na ezt mondtam, hogy nem így van, az élővilág is megszenvedné, de nem hitték el szerintem, mert egy ismerősünknél volt egy akvárium (kb. 80-100 liter) még régebben, amiben volt kb. 20 guppi, amik elkezdtek szaporodni, aztán csúcsidőben 50-60 biztos volt, de már nem emlékszem mert legalább 9 éve volt... az az akvárium időnként tiszta volt, de általában félig koszos, volt amikor meg koszosabb már nem is lehetett volna... aztán mondták, hogy épp tisztítás előtt állnak... akkor még nem nagyon értettem az akváriumokhoz, így ezt természetesnek véltem... aztán azóta már sokkal több mindent tudok, de ők szerintem abból indulnak ki. a túlszaporulattal meg egy idő után nemmondommeg mit csináltak... :/
2017. febr. 17. 21:28
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
Laikusok a szüleid , nincs ezzel semmi baj. Olvass , tanulj sokat a témáról, ha látják h lelkes vagy és egyre jobban benne vagy a témába előbb utóbb csak belemennek. Az ismerősötök akvariuma valószínűleg alulszűrt is volt , a guppijai pedig brutál túlszaporodtak, ezért nem is ajánlatos elevenszülőt tartanod. Hány éves vagy?
2017. febr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%
Mond meg azért szuleidnek, h sose szabad és szükség sincs a teljes takarításra. Heti 30 % vizcsere elég.
2017. febr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!