Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért inaktívak az almacsigáim?

VikiRicky kérdése:

Miért inaktívak az almacsigáim?

Figyelt kérdés
Van két almacsigám, és eléggé inaktívak. Élnek, néha (de tényleg csak nagyon néha, 2-3 óránként) odébb úsznak egy kicsit, aztán megint megállnak egy helyben, vagy csak lebegnek. Csütörtök óta vannak nálam. A vizük 26 fokos. Kaptak spirulina algatablettát, de én még nem láttam, hogy ettek volna belőle. A lemezes haltápból 1-2 darabot láttam, hogy ettek, de nem nagyon viszik túlzásba azt sem. Mi lehet a hiba? Esetleg milyen más eledelt próbáljak meg, amit nagy valószínűséggel elfogadnának? Vagy ez normális viselkedés náluk?

2017. márc. 5. 12:29
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Próbálkozhatsz forrázott spenóttal, salátával, uborkával, cukkinivel. Szerintem egyenlőre azért vegetálnak mert meg kell szokniuk az új vizet. Azt ugye tudod, hogy fedni kell az akváriumot és legalább 5-6 cm légrést kell hagyni, valamint egy kis hézagot a fedőüveg és az akvárium között, hogy friss maradjon a levegő de ne férjen ki rajta a csigusz. Egy márvány, vagy mészkőlap is jól jöhet, ha lágyabb a víz felétek bár ez nem igazán jellemző de azért előfordulhat. Természetesen a csigák akváriumát is szűrni kell és náluk is kell hetente 30% vízcsere. Szerintem ma már aktívabbak lesznek.
2017. márc. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!