Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 200L-es Malawi sügéres...

Egy 200L-es Malawi sügéres akváriumba melyik Powerhead-et ajánlanátok? Atman AT 202 600l/h vagy Atman AT 203 2000l/h. A külső szűrőm egy Tetra EX 1200.

Figyelt kérdés
2017. márc. 22. 07:47
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Ennek a külső szűrőnek önmagában is el kellene látnia az akváriumod szűrését feltéve ha nem a túltelepített módszerrel sügérezel. Szerintem a kisebbik is elég kiegészítő szűrőnek, viszont szivacsból érdemes nagyobbat választani.
2017. márc. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A powerheadet nem szűrésre akarom használni, hanem a víz áramoltatására ! A mulm megül az aljzaton és nem jut el a külső szűrőig .
2017. márc. 22. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
200 literbe érhet még sajnos meglepetés. Nem akarom elvenni a kedved , de én inkább kevésbé agresszív tanganicodus ikrazók között nezelodnek. Pl leulepi, brichardi, csiga sügér , vadász sügér...
2017. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Vagy Juli aka torpedo sügér
2017. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, kicsit szűkös a 200-liter de végül is az enyém is csak 300. Mindenképp érdemes békésebb kisebb testű halakat választani és sok bújót építeni. Ha áramoltatásra kell akkor viszont lehet, hogy a nagyobbikkal jobban járnál. Nekem az a szerencsém, hogy a sügérek kifötrik az üregeikből előre szinte kupacokba, akár iszaplopóval is kivehető 2-3 naponta pillanatok alatt. Amúgy a talajról az én szűrőim sem emelnek fel mindent csak azt amit a halak felvernek.:D Azért tornádót sem lehet csinálni egy akváriumban, nekünk is kell kicsit takarítani.:D
2017. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
300 már jó. 30 éve malawi sügéreket tenyésztő mondta h az a plusz 15-20 cm hossz jelentheti a hal életét. Nem mondom h 200 literbe nem működhet, lehet nem is egyből lesz probléma, de 200 literbe érhet sajnos meglepetés.
2017. márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Biztosan igaza van én még csak hat éve ismerkedem velük, jobban mondva azzal a pár darabbal. Szerencsére elég helyhez kötött életvitelt élnek de azért azt látom, hogy jóval nagyobb helyet is beúsznának. Nem is merem bővíteni a létszámot, mindig elajándékozom, vagy eladom az utódokat. Valahogy nem bízok a zsúfolt tartásukban amit sokan alkalmaznak, bár még sohasem láttam, hogy bármelyik bántotta volna a kicsiket, max megugrasztották őket néha.
2017. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Akkor jó az egyensúly nálad 🙂 én viszonylag túl telepítve tartom őket, hetente kell vizet cserélni.
2017. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Mégis milyen sügérek, mennyi és mekkora helyen? Nagyon érdekelne mik a tapasztalataid. Csak úgy úszik a sok hal össze vissza, különösebb veszekedés nélkül békésen, vagy, hogy viselkednek? Gondolom itt minden halnak nem lehet barlangot, bújót építeni. A vízcsere nálam nem gond a hálózati víz, a szűrő, tárolótartály és a lefolyó is ki van építve az akváriumhoz. Ha ezen múlik csak akkor működhetne talán nálam is.
2017. márc. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!