Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Folyóparton talált kagylóhéjat...

Folyóparton talált kagylóhéjat belehet rakni akváriumba?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan fertőtlenítsem?
2017. márc. 23. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Alkohol, mas maro anyagot nem ajanlok mert megbonthatja a meszvazat es jo csunya lesz a kagylohej.
2017. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
A kagylóhéjat alaposan dörzsöld át körömkefével, tisztítószernek bármilyen házi cucc megfelel, pl folyékony szappan, tusfürdő, sampon, mosó és mosogatószer, ami van otthon. Én így már simán belemerném tenni. Fertőtlenítésre is bármi jó, kivéve a savak ahogy a kolléga írta, az alkoholt én nem tartom rossznak de nem fontos neomagnolt, vagy más kimondottan fertőtlenítésre gyártott cuccot használni. Bőven elég a tisztítószer amivel mostad. A csigaház már kényesebb ott ugye nem férsz a belső részekhez azoknál már érdemes alaposabban fertőtleníteni és forróvízben áztatni ( a felhevült házat nem szabad hideg vízzel lehűteni mert elrepedhet, roncsolódhat, ez a kagylóra is igaz). Amelyikbe beleférhet egy hal érdemes kis lyukat ütni a csúcsánál, hogy a beleszorult levegő távozhasson, különben egy esetlegesen beszorult, bepánikolt hal megfulladhat mielőtt még kitudna jönni. Szóval nem kell túllihegni egy kagylóhéj fertőtlenítését elég ha alaposan lesikálod.
2017. márc. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Főzd meg és úgy bele rakhatod

A forrás miatt fertotlenitodik ,így szokták a fákat is fertőtleníteni növények számára

Kerteszkedessel foglalkozom szóval tudom

2017. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!