Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő elteltével ártalmas...

Mennyi idő elteltével ártalmas ha áll a szűrő és levegőztető az akváriumban?

Figyelt kérdés

Ma a szeles időjárás miatt napközben már a munkahelyemen észrevettem hogy másodpercekre kihagyott az áram. Amikor hazaértem meghallottam azt a gyanús csendet a szobában, egyből észrevettem hogy az akváriumban a levegőztető nem megy. Két belső szűrő van bent, az egyik levegőztető funkcióval, látszólag a vízszűrés üzemelt, legalábbis a nagyobb teljesítményű szűrő kis fokozaton működött, pedig rendesen volt már áram. Amikor kihúztam és bedugtam őket újból zavartalanul működött már mindkettő, valószínűleg megkavarta őket a sok apró áramkimaradás.


A kérdésem az hogy mennyi állá káros a baktériumkultúrára és a halakra? Látszólag nincs semmi bajuk, de nem tudom meddig nem működtek megfelelően a szűrők.



2017. ápr. 6. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a bacik egy óra után már pusztulnak, a halak tűrőképessége némelyik fajnál elég nagy, ha a vízminőség oxigénszint megfelelő szerintem nem lehet nagy bajuk. A bacikat pedig tudod pótolni, a szűrőszivacsot kimert akváriumvízben kiöblíted, és biostart-ot csepegtetsz rá.
2017. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
63%
A levegőztető funkció nem fontos ha a kiömlő víz mozgatja kicsit felszínt, de pár óra állás akkor sem jelent gondot ha történetesen nem. Egy jól működő akváriumban a bontó baktériumok mindenhol ott vannak, a talajban, a növényeken, a tárgyakon, az üvegen, stb ezeken a helyeken értelem szerűen kisebb ill a talaj esetében alig van áramlás mégis jelentős számú baci él benne. A szűrőben viszont aránylag kis helyen nagy számú baktérium, jobban mondva baktériumtelepek vannak főleg ezért fontos a folyamatos áramlás egyes nézetek szerint a lassú, más vizsgálatok szerint a gyors, intenzív áramlás a jobb, ezt szerintem az alkalmazott szűrőn és szűrőanyagon múlik. Ha nincs egyáltalán áramlás pár órára akkor viszont az összezsúfolt bacikultúra elég gyorsan töredékére csökken de azért annyi marad még bőven, hogy amilyen gyorsan elhaltak ugyanolyan gyorsan fel is szaporodnak újra. Amikor a szűrőt takarítod többet kimosol mint ami pl egy félnapos áramszünet alatt elhal. Nem kell csinálnod semmit ha elindítottad mostanra már regenerálódott a rendszer. Ha ettől tovább állt és sok a hal akkor azért érdemes egy-egy részleges vízcserét beiktatni a megszokott mellé. Egy-egy ilyen megállás nem egyenlő a bacikultúra teljes hazavágásával, mint pl amit egyes halgyógyszerek, fertőtlenítők okoznak.
2017. ápr. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Visszafolyhatott a víz a levegő csövébe, és ha újra beindul az áramlás, akkor se tudja onnan a sodrás ereje visszadolgozni a vizet. Ha a levegőztető cső vége lejjebb van mint a vízszint, akár még le is eresztheti az aksi vizét addig a szintig, ameddig a levegő cső vége van.


Ezért érdemes vagy visszafolyásgátló szelepet tenni a végére, (bár ez az újraindulás problémáját nem oldja meg) vagy feljebb emelni a légcső végét a vízszintnél.


Egyébként gyanítom az áramlás ugyanúgy megvolt, nem szokott olyan lenni, hogy áram alatt félig működik a szűrő.

A levegőztetés lecsökkenhet, ami becsapós, mert megszokod, hogy akkor van áramlás.

"gyanús csendet a szobában"

Pl tök némára is megcsinálható, tökéletes áramlás mellett, a buborékoztatás leginkább csak egy látvány elem.


Ha a kiáramló víz erősen fodrozza a felszínt, a légcsövet akár le is szedheted róla Ha nincs rommá zsúfolva hallal az aksi, ez tökéletesen elegendő O2 beoldást eredményez.

2017. ápr. 7. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére ezek csak ilyen pillanatnyi áramkimaradások voltak hogy elment és másodpercek múlva visszajött, ezért ha ez igaz hogy ettől nem marad állva a szűrő akkor gyakorlatilag nem történhetett jelentős állás.

Utolsó válaszoló, valószínűleg ezért nem ment a levegőztető, mert amikor hazaértem a csőben pár centire ahonnan a szűrőbe megy állt a víz, így valószínűleg a légáramlás leállt, de a szűrő ment tovább. Egyébként magasabban van a cső vége mint a vízfelszín, így szerencsére nem eresztheti le a vizet hiba estén. A halaknak továbbra is semmi bajuk úgyhogy remélem nem is lesz már baj!

2017. ápr. 7. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor csak bele kell fújni a csőbe, és helyreáll a rend.
2017. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!