Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vakarózásra megfelelő kezelés?

Vakarózásra megfelelő kezelés?

Figyelt kérdés

Néhány halamnál észrevettem, hogy néha-néha hozzádörgölik magukat a tárgyakhoz vagy talajhoz. Egyébként nincs semmi bajuk és nem most fordul elő először, de eddig nem lett belőle baj, most viszont úgy döntöttem hogy a vakarózó 1-2 halat kiveszem és metilinkékes fürdőbe rakom húsz percre 2-3 napig.

Ez megszünteti a vakarózást és megelőzi az esetleg kialakulóban lévő betegséget? Semmi más tünetük nincs.



2017. ápr. 7. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Parazita lehet, ha különveszed a halat nem látsz rajta valamit? Vagy darakór?
2017. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs rajtuk semmi. Elég sokat figyelem őket napi szinten nagyjából ismerem a szokásaikat. Ez a vakarózás már egy jó ideje megvan, mármint nem intenzíven de hetente egy-kétszer elkapom hogy csinálja. Semmi sincs rajtuk egyébként.

Viszont amire gyanakodtam még az az úszórothadás, az régebben volt probléma de ezzel a módszerrel pár nap alatt eltűnt.

2017. ápr. 7. 22:58
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Egy talajtakarítást és egy részleges vízcserét ilyenkor azért ajánlott beiktatni és megvárni mi történik. Ha kell akkor a gyors fürdőt elég egyszer megcsinálni de a metilén mellé malachit zöldet is tegyél, vagy parakill-dezinfekt párossal is csinálhatod ha van. Ha ezek után is vakaróznak tehetsz 10-literenként egy csapott evőkanál sót az akváriumvízbe, három nap után ismét csinálj egy 30%-os vízcserét. Ha van gyógyszertári csersavporod ( fertőtlenítő és bőrcserző hatású) egy késhegynyi abból sem árt főleg ha lágy enyhén savanyú vizet kedvelő halaid vannak( kicsit festi a vizet de vízcserével ki tisztul).
2017. ápr. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A heti 30%-os vízcserekor le szoktam porszívózni az aljzatot is, de most hétvégén amúgy is aktuális a vízcsere szóval meg is csinálom. Egyébként van amikor egyszer hét elején kedd tájékán és egyszer szombat tájékán is csinálok vízcserét, attól függ mit figyelek meg a halaimon (egyébként kicsit paranoiás vagyok nehogy valami legyen és nagyon figyelek a higiéniájukra).

Most várok pár napot a kezelésük és a vízcsere után, ha továbbra is észreveszem akkor jöhetnek a következő javasolt kezelések.

Egyébként a só nem árt nekik hosszú távon? Mármint gondolom ha sót teszek a vízbe akkor az csak elég sokára sok vízcsere után mérséklődik a vízben.

2017. ápr. 8. 20:16
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Attól függ milyen halak, nem mindegyik kedveli a magasabb sótartalmú vizet, a mollyk pl szeretik a neonhalak nem. Amúgy ez a mennyiség nem minősül gyógykezelésnek csak némiképp gátolja az infusoriumok és penészgombák szaporodását és az 1 hét amúgy sem sok idő. Hogy érzékeld milyen mennyiségű ez a só, némelyik hazai tavunk sókoncentrációja nagyobb ennél főleg szárazabb nyarakon pl Szegedi fehér-tó, Fertő-tó, Velencei-tó, Tihanyi belső-tó stb.
2017. ápr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elevenen szülők és harcsák vannak benne, úgy tudom az előbbiek jól tolerálják a sót.
2017. ápr. 10. 07:27
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha 1-2 nap elteltével is vakaróznak akkor gyógyszer kell amit a gyors fürdőhöz ajánlottam az tartós fürdőnek is megfelel. A gyógyszeres kezelés kiírtja a hasznos baktériumokat ezért érdemes bacikultúrát menteni már előre. Cserevízről is gondoskodj időben vagy vásárolj klórtalanítót, bacikultúra is kapható. De ne fussunk ennyire előre majd meglátjuk változik e a helyzet a fürdetéstől és sózástól.
2017. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!