Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új növény hozatala akváriumba...

Új növény hozatala akváriumba ilyen helyről?

Figyelt kérdés

Szeretnék új növényeket hozni az akváriumba hogy a hátsó részén növeljem a dússágát (a hátra ültetett növényeket elnéztem és csak középmagasak maradtak), viszont a jól üzemelő akváriumba kissé félve hozok idegen növényt a következők miatt.


Az állatkereskedés ahonnan hozni tudom (és sajnos ez és még egy ilyen van a közelben) vagy a halas akváriumokban tartja az élőnövényeket, vagy a a csak növényes akváriumban, ahova viszont sajnos "karanténozni" rakják a vásárlóktól bevett halakat. Gyakran látok gyönyörű nagy kifejlett halakat úszkálni a növényes akváriumban és amikor rákérdezek, mondják hogy valaki behozta őket és addig ott tartják megfigyelésre.


A kérdésem az, hogyha egy halas akváriumból hozok növényt akkor azt hogy fertőtlenítsem hogy az ottani halaktól semmilyen betegséget ne hozzak be az akváriumomba? (Hozzáteszem hogy nem vagyok elégedett a halak tartásával se, nem is innen hoztam anno a halaimat, nem tetszik a viselkedésük és a mozgásuk se, pedig ez egy nagy kereskedés telizsúfolt akváriumokkal.)


Engem végletekig felháborít hogy az elvileg steril növényes akváriumot így elcseszik és nem merek már onnan se venni.



2017. ápr. 18. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

hát rendelj innen:

[link]



a boltok is tőle veszik, nagyon profik. nagyon olcsók, nem halakkal tartják a növényeket.

2017. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha amúgy szépek és egészségesek a növények a karanténozás és fertőtlenítés is megoldás lehet. Fertőtlenítésre jók az olcsóbb halgyógyszerek pl metilén-k malachit-z, parakill-dezinfekt, formalin, neomagnol, stb. Algák ellen 3 nap teljes sötétség, vagy pl SERA algovec ez gyakorlatilag hígított bordoi lé( rézszulfit).:D. Nagyobb dózisban az élősködőket is viszi nem csak az algát. Halas akváriumba nem ajánlom akármennyire hígított, de ide tökéletes akár dupla adag is mehet belőle. A karantén nálam 1 hónapot jelent én ennyi ideig szoktam várni az élő vízből gyűjtött növényekkel. Ha kombinálod a két módszert akkor elég 1 hét is. Durvább vegyszerezéssel akár azonnal is betehető de ez árthat a növénynek is.
2017. ápr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Szulfátot akartam írni.:D
2017. ápr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szép egészségesnek tűnnek, csak én annyira paranoiás vagyok már az ilyesmire hogy kicsit meggondoltam, akarok-e még egykét növényt az akváriumba és utána hetekig idegeskedni, vagy inkább maradnak annyian amennyien vannak.


Sajnos karantén akváriumom nincs, viszont gondolom egy növények nincs olyan nagy igénye mint a halaknak, esetleg egy vödörben is elállnak bizonyos ideig amíg fertőtlenítő fürdőt kapnak? Mondjuk szoba hőmérsékleten, nálunk elég meleg van még az akváriumi fűtő is ritkábban kapcsol be.

2017. ápr. 20. 18:24
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Persze, hogy jó, nem kell feltétlenül akváriumban lenniük. Az akvárium csak annyiból jobb, hogy jobban megfigyelhetőek.
2017. ápr. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Túl parazod. A növény mióta hordozza a hal betegségeket? Vadon fogott sügér mellé is bevagtam a növényt, ha jól ,stresszmentesen van tartva egy hal szinte nulla eséllyel lesz beteg.
2017. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!