Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az arany compó mennyire...

Az arany compó mennyire gyorsan/ lassan növekszik? Most kb 6 cm-es, és nem is látom a tóban, mivel szeret lent úszkálni (állítólag) és sajnos nem lehet lelátni a fenékig a vízben.

Figyelt kérdés
Kb 40 cm-re látok le a többi hal látható általában, csak a compók nem, kettő van, és amióta kiengedtem őket a zacskóból sajnos nem láttam. Talán ha nagyobb lesz akkor?
2010. máj. 14. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A természetes vizeinkben a compó rendkívül óvatos hal. Gondolom nincs ez másképp az aranycompóval sem. Amikor horgásztam napközben alig akadt egy-egy a horogra. Szürkületkor, hajnalban és éjjel volt inkább aktív. Manapság is panaszkodnak hogy nincs compó a vízben (Ráckevei Soroksári Duna). Hétvégenként amikor éjjel is horgászom, ritka hogy ne jönne egy-egy példány vagy akár több is a horogra. Olyannyira ritkának tartják, hogy egy alkalommal a halőr el se akarta hinni hogy fogtam. Persze védett hal, így vissza kell engedni, de megkért hogy másnapra tartsak meg egyet, ha sikerülne fogni. Persze sikerült és fotózás után ment is vissza azonnal a többi után :)


Visszatérve a kérdésedhez, szerintem nem nagyon fogod látni őket, hacsak hozzá nem sikerül szoktatni őket a mozgáshoz, az emberekhez úgy általában. Más halaknál ez sikeres, szóval azért nem teljesen reménytelen a dolog szerintem. Nagyon szép hal, remélem sokáig tudsz gyönyörködni bennük :)


maci

2010. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm... tényleg nagyon szép csak sajnos a zacskóban láttam utoljára őket.... teljesen kétségbe voltam már esve, hogy valahogyan eltűntek. bízom benne, hogy abszolút igazad van, kicsit megnyugodtam.
2010. máj. 14. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy aggódnod kellene. Nagyon szívós hal, sokat kibír, a tűrőképességük az egyik legjobb a halak körében. Viszont nem is nő túl gyorsan. Szerintem a Te halaid kétnyarasak lehetnek, de 4-5 cm/év növekedésnél sokkal többet nem is nagyon várhatsz tőlük. Bár amit írtam, a környezet elfogadása, megszokása és a magatartásuk nem is annyira méretfüggő :)


maci

2010. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Maci!

nagyon aranyos vagy. köszi még egyszer.

2010. máj. 14. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!